آشنایی با کارگو ترکیه و ارسال بار به ایران

آشنایی با کارگو ترکیه و ارسال بار به ایران

ترکیه کشور همسایه و یکی از بهترین مکان‌ها برای تهیه کالا در اطراف ایران می‌باشد. اگر سری به پاساژ و مراکز تجاری در شهرهای مختلف بزنید، متوجه خواهید شد که حجم زیادی از کالاهای درون بازار از ترکیه وارد شده‌اند. کارگو هم یک روش حمل و نقل برای جابه‌جایی بارهای تجاری از یک کشور به کشوری دیگر است. بنابراین تجاری که قصد دارند از کشور ترکیه کالا به ایران وارد کنند و برعکس، باید از کارگو ترکیه استفاده کنند.

کارگو ترکیه شرایط و قوانین خاص خودش را دارد که در این مطلب به جزییات کارگو ترکیه می‌پردازیم. پس اگر دوست دارید که با حمل و نقل کالا از ترکیه به ایران و برعکس بیشتر آشنا شوید، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

بهترین کارگو استانبول

کارگو ترکیه چیست؟

همان‌طور که توضیح دادیم کارگو ترکیه به‌معنای صادرات و یا واردات کالاهای تجاری بین ایران و این کشور است. فرقی ندارد که قصد ارسال یا وارد کردن چه نوع کالایی را از این کشور داشته باشید، به هرحال اگر حجم کالای شما از ارسال بار شخصی فراتر رود باید از حمل کارگو استفاده کنید. کارگو ترکیه به دو روش زمینی و هوایی انجام می‌شود. در ادامه توضیحاتی در مورد هرکدام از این روش‌ها خواهیم داد.

نحوه انتخاب کارگو ترکیه

شرکت‌های زیادی در زمینه کارگو ترکیه مشغول به فعالیت هستند. اما برای دریافت بهترین نتیجه باید بتوانید از بین آنها بهترین شرکت پست بین المللی را انتخاب کنید. این شرکت‌ها وظیفه بسته‌بندی، انجام مراحل اداری و همچنین ارسال و تحویل بار شما را بر عهده می‌گیرند.

همچنین شرکت‌های مختلف پست بین المللی برای کارگو ترکیه هزینه‌های متفاوتی را دریافت می‌کنند. در صورتی که تمایل دارید در رابطه با هزینه کارگو ترکیه اطلاعات بیشتری به‌دست آورید، می‌توانید با سامان اکسپرس در تماس باشید.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

ویژگی‌های یک کارگو خوب در ترکیه چیست؟

همان‌طور که گفتیم شرکت‌های مختلفی در ترکیه مشغول فعالیت در زمینه کارگو هستند. اما اعتماد کردن به همه آن‌ها چندان عاقلانه نیست. به‌خصوص که اگر بار شما شامل کالاهای ارزشمند و گران‌قیمتی باشد. یک شرکت خوب جهت کارگو بار در ترکیه باید بسته بندی خوبی را برای بار شما انجام دهد. همه مراحل را به‌موقع و بدون وقفه تمام کند و به‌صورت منظم به شما گزارش دهد. پیگیری خوبی برای دریافت و ارسال بار داشته باشد. همچنین قیمت مناسبی را دریافت کند و به‌دنبال هزینه‌های هنگفت نباشد.

فرق فریت بار و کارگو در ترکیه چیست؟

فریت بار به معنی ارسال بار شخصی به کشوری دیگر است. در فریت بار شما به‌وسیله ارسال هوایی لوازم شخصی خود را از جمله اسباب منزل به کشوری دیگر ارسال می‌کنید. در صورتی که کارگو به معنی ارسال بار تجاری و در حجم زیاد است. فرق فریت بار با کارگو در زمینه قوانین بین المللی است. برای مثال فریت بار مشمول عوارض گمرک تجاری نمی‌شود اما در ارسال کارگو باید بر اساس نوع و وزن محصول گمرک تجاری پرداخت کنید.

شرایط کارگو از ترکیه به ایران به چه شکل است؟

برای کارگو ترکیه به ایران باید در ابتدا مجوزهای لازم را تهیه کنید. شما برای واردات کالا به ایران از ترکیه نیاز به کارت بازرگانی دارید. سپس باید کالای مدنظر خود را برای خرید انتخاب کنید و به‌دنبال فروشنده منصف در کشور ترکیه بگردید. پیش از اینکه به فکر واردات از ترکیه بیفتید، باید با کالاهای ممنوعه و همچنین قوانین ریز واردات از ترکیه آشنا شوید.

مراحل کارگو استانبول به ایران

در مسیر کارگو ترکیه باید در ابتدا نوع کالای وارداتی مدنظر خود را مشخص کنید. سپس در دومین قدم باید یک فروشنده خوب برای خرید کالا در ترکیه انتخاب کنید. می‌توانید در فضای مجازی با شرکت‌های بازرگانی فعال در حوزه مد نظرتان آشنا شوید و برای خرید کالا با آن‌ها توافق کنید. سپس باید از فروشنده یک پیش‌فاکتور تهیه کنید و با داشتن پیش‌فاکتور وارد مراحل قانونی و اداری در وزارت صمت شوید.

زمانی که مجوز واردات شما بر اساس فاکتور صادر شد باید به بانکی که وزاتخانه به شما معرفی می‌کند درخواست تخصیص ارز بدهید. در نهایت با گرفتن ارز می‌توانید کالای خود را از کشور ترکیه خریده و به‌سمت ایران رهسپار کنید.

مراحل کارگو استانبول به ایران

مجوزهای لازم برای کارگو استانبول

برای انجام کارگو ترکیه باید مجوزهایی را تهیه کنید. این مجوزها به‌جز کارت بازرگانی شامل مجوز از وزارتخانه صمت، پیش‌فاکتور، پکینگ لیست، بیمه نامه و… می‌شود. همچنین برای کارگو ترکیه باید هویت خود را اثبات کنید و به مدارک هویتی از جمله پاسپورت و مدارک معتبر محل سکونت هم نیاز است. اگر در زمینه تهیه مدارک خود مشکل دارید نگران نباشید، چرا که می‌توانید تمام مراحل قانونی کارگو ترکیه خود را به سامان اکسپرس بسپارید.

هزینه کارگو از ترکیه به ایران چقدر است؟

هزینه کارگو از ترکیه به ایران به عوامل زیادی بستگی دارد. انتخاب روش کارگو نقش زیادی در هزینه این نوع از حمل و نقل دارد. کارگو هوایی می‌تواند هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها داشته باشد. وزن و حجم بار هم نقش بسیار مهمی در هزینه کارگو ترکیه بازی می‌کند. اگر دوست دارید که از هزینه کارگو ترکیه به‌صورت دقیق اطلاع پیدا کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای استعلام قیمت هزینه کارگو ترکیه به ایران فرم زیر را پر کنید.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

انواع بارهای ارسالی از استانبول به تهران

بارهای ارسالی از استانبول به تهران شامل دو دسته اکسپرس و کارگو می‌شوند. اکسپرس به معنی ارسال بار و مرسوله‌های کوچک است. در صورتی که هرروزه حجم زیادی بار تجاری از استانبول به‌سمت تهران رهسپار می‌شود و پس از طی کردن مراحل گمرکی به بازارهای ایران تزریق می‌شوند.

بهترین کارگو استانبول

شما می‌توانید تمام خدمات کارگو ترکیه خود را به شرکت سامان اکسپرس بسپارید. شرکت ما با داشتن سال‌ها سابقه در زمینه پست به خارج از کشور می‌تواند بهترین خدمات کارگو از کشورهای همسایه را برای شما به ارمغان بیاورد. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید با کارشناسان شرکت در تماس باشید. دقت داشته باشید که با استفاده از سرویس کارگو ترکیه سامان اکسپرس، شما می‌توانید از طریق سیستم رهگیری مرسوله پست خارجی در هر لحظه از وضعیت دقیق بار خود مطلع شوید.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

سوالات متداول کارگو ترکیه

نتیجه‌گیری

به‌دلیل حجم بالای معاملات تجاری بین ایران و ترکیه، کارگو ترکیه از اهمیت زیادی برخوردار است. کارگوهای زیادی مشغول به فعالیت در این زمینه هستند. اما برای پیدا کردن یک کارگو مورد اعتماد و همچنین منصف که قیمت مناسبی را برای خدمات خود در نظر بگیرد، باید حسابی دقت کرد.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

2 پاسخ به “آشنایی با کارگو ترکیه و ارسال بار به ایران”

  1. سلام وقت بخیر
    من مثلا میخوام یه فلش یا یک وسیله ( فقط یک عدد) از علی اکسپرس بخرم باید چوری براش کارگو پیدا کنم که بفرسته ایران؟

    • با سلام دوست عزیز
      می توانید خرید خود را به ما بسپارید و ما از طریق نماینده هامون در سایر کشورها بسته و سفارشتان را به دستتون برسونیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
حمل هوایی کارگو | ارسال بار تجاری به سایر کشورها

حمل هوایی کارگو | ارسال بار...

امروزه با افزایش تعاملات بین کشورها، صنعت پست و حمل و نقل در جهان به یکی از مهم‌ترین صنایع بین...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
واردات کالا از اروپا به ایران

واردات کالا از اروپا به ایران

واردات کالا همواره به عنوان یکی از بخش‌های مهم تعاملات اقتصادی بین المللی شناخته می‌شود. در هر کشوری کالاهایی که...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
بیمه محموله های تجاری کارگو

بیمه محموله های تجاری کارگو

بیمه یکی از مهم‌ترین الزامات ارسال کالا به خارج از کشور محسوب می‌شود. هیچ‌کس نمی‌داند که حوادث غیر منتظره چه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
هرآنچه که باید در رابطه با کارگو دبی بدانید!

هرآنچه که باید در رابطه با...

دبی یکی از شهرهای بزرگ و مقصد تجاری بسیار نزدیک به ما محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر کشور امارات پیشرفت‌های...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به خارج از کشور و بالعکس

ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به...

ارسال طلا و جواهر و حتی بدلیجات به داخل و خارج از کشور یکی از انواع معاملات اقتصادی است که...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
حمل بار تجاری از چین به ایران (خدمات کارگو چین)

حمل بار تجاری از چین به...

کشور چین از کشورهای دارای اقتصاد و صنعت قوی می‌باشد. واردات و صادرات این کشور با سایر کشورها رونق فراوانی...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی به خارج از کشور با هواپیما

شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی...

بسیاری از افراد، وابستگی زیادی به حیوانات خانگی خود دارند. بنابراین می‌خواهند که در پروسه مهاجرت و اقامت، این موجودات...

خدمات فریت بار, خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو ترکیه و دبی)

هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو...

حمل و نقل بار تجاری با کارگو به عنوان یک جزء اساسی در تجارت بین‌المللی، هزینه‌های گوناگونی را به همراه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
حمل مواد شیمیایی (هوایی، دریایی و زمینی)

حمل مواد شیمیایی (هوایی، دریایی و...

مواد شیمیایی، نقشی حیاتی در صنایع مختلف ایفا می‌کنند. از تولید مواد غذایی و دارویی گرفته تا ساخت‌وساز و کشاورزی،...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
جنرال کارگو

جنرال کارگو

افرادی که در صنعت لجستیک فعالیت دارند، قطعاً اصطلاح جنرال کارگو را بارها شنیده‌اند. این اصطلاح شاید با معانی و...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید