ارسال بار از روسیه به ایران 2024

ارسال بار از روسیه به ایران 2024

ارسال بار از روسیه به ایران، فرایندی مهم در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی محسوب می‌شود. نزدیکی دو کشور به یکدیگر وجود مرز مشترک بین آن‌ها و همچنین روابط خوبی که دارند باعث شده تا خدمات صادرات و واردات بین آن‌ها به راحتی انجام شود. ارسال بار از روسیه از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این مقاله قصد داریم به بررسی جامع این موضوع بپردازیم.

روش‌های ارسال بار از روسیه به ایران

روسیه پهناورترین کشور دنیاست که در قسمت آسیای شمالی و اروپای شرقی قرار گرفته است. این کشور دارای مرز زمینی مشترک با 14 کشور آسیایی و اروپایی است و با کشورهای اطراف دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی و دریای بالتیک مرز آبی دارد. از این رو، روسیه را می‌توان یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان در زمینه حمل و نقل بار به سایر کشورها محسوب کرد.

ارسال بار از روسیه به ایران و فریت بار به روسیه برای تاجران و مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند بسیار حائز اهمیت است. این کشور با داشتن مسیرهای هوایی، زمینی، دریایی و ریلی، انواع روش‌ها را برای حمل و نقل بین‌المللی فراهم کرده است.

با تکمیل فرم زیر کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

روش‌های ارسال بار از روسیه به ایران

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، روسیه با بسیاری از کشورها مرز آبی و با برخی دیگر مرز زمینی دارد. همچنین ضمن فراهم‌سازی زیر ساخت‌های لازم، انواع روش‌ها برای حمل و نقل بین‌المللی را میسر ساخته است. از جمله روش‌های متداول ارسال بار از روسیه به ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش زمینی ارسال بار از روسیه به ایران

🔴 زمینی

حمل بار از روسیه به ایران به صورت زمینی، کم هزینه‌ترین روش است. وجود مرزهای مشترک و تسهیلات گمرکی مطلوب باعث شده حمل زمینی بار از روسیه به ایران بسیار مورد توجه شرکت‌های حمل و نقل، مهاجران و بازرگانان قرار گیرد. در این روش از کامیون، تریلی یا قطار برای انتقال بار استفاده شده و جهت جابجایی بارهای کوچک تا متوسط مناسب است. یکی از مزایای روش زمینی این است که می‌توانید بار موردنظر خود را به نقاط دور در ایران نیز ارسال کنید و اجباری برای ارسال بار تنها به استان تهران نیست. مبدا حمل زمینی بار از روسیه به سمت ایران معمولا شهرهای زیر هستند:

⭕ در نظر داشته باشید که ارسال بار به صورت زمینی از روسیه به ایران به زمان بیشتری در مقایسه با سایر روش‌ها نیاز دارد. بنابراین اگر برای ارسال بار موردنظر خود عجله دارید، این روش برای شما مناسب نخواهد بود. برای حمل بار از روسیه به ایران به صورت زمینی دو مسیر وجود دارد:

عبور از کشور آذربایجان و ورود به استان آذربایجان در ایرانعبور از سه کشور ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان

🔴 حمل دربستی و گروپاژی

زمانی که میزان بار ارسالی شما از کشور روسیه به ایران زیاد باشد، می‌توانید از روش زمینی به صورت دربستی نیز استفاده کنید. در این حالت حجم بار شما به اندازه یک کامیون بوده و نیازی به وجود بار اضافه جهت پر شدن کامیون نخواهد بود. این روش با سرعت ایده‌آل و نسبتا بالاتری نسبت به حالت عادی انجام می‌شود.

روش گروپاژی ارسال بار از روسیه به ایران
روش هوایی ارسال بار از روسیه به ایران

🔴 هوایی

اگر می‌خواهید ارسال بار از روسیه به ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن یعنی پست سریع انجام شود، روش هوایی بهترین انتخاب است. با وجود اینکه ارسال کالا بصورت هوایی هزینه بیشتری در مقایسه با سایر روش‌ها دارد، اما در زمان صرفه‌جویی خواهد شد. هزینه حمل بار از روسیه به ایران بصورت هوایی به دو عامل وزن واقعی و وزن حجمی وابسته است.

ارسال بار با هواپیما امکان حمل و نقل کالاهای سنگین و بزرگ را نیز فراهم می‌کند. از طرفی، احتمال اتلاف یا خسارت به بارها در حین حمل و نقل در این روش بسیار کمتر است.

🔴 حمل دریایی

اگر قصد انتقال بارهای سنگین و بزرگ از روسیه به ایران را دارید از طریق سامان اکسپرس بهترین شرکت پست بین المللی در ایران، روش دریایی را انتخاب کنید. حمل‌ونقل بار به صورت دریایی بسیار مقرون به صرفه بوده و با توجه به مرز آبی مشترک بین روسیه و ایران، در مدت زمان ایده‌آلی انجام خواهد شد.

از طرفی، حمل دریایی در اقتصاد کشور بسیار موثر است و می‌تواند منجر به توسعه آن شود. حمل بار از روسیه به ایران از طریق بنادر این کشور از جمله سن پترزبورگ، بندر نوروسیسک و بندر ستوچنی انجام شده و در بنادر ایران بارگیری خواهد شد.

روش دریایی ارسال بار از روسیه به ایران

در روش دریایی، دو حالت برای انتقال بار وجود دارد:

  • FCL (در صورتی که حجم بار شما زیاد است و برای ارسال نیاز به کانتنر کامل FCL دارید)
  • LCL (در صورتی که حجم بار شما کم و ظرفیت یک کانتینر کامل را پر نمی‌کند. همراه با سایر کالاها ارسال خواهد شد)
مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

مراحل ارسال بار از روسیه به ایران

بطور کلی مراحل ارسال بار از روسیه به ایران شامل موارد زیر می‌شود:

در ابتدا باید تعیین شود کالایی که قصد ارسال آن را دارید از چه نوعی است. آیا شامل گمرک، پرداخت مالیات و عوارض می‌شود یا خیر.

پس از انتخاب نوع بار، نیاز است شرکت حمل و نقل بین‌المللی معتبری را جهت انجام کار برگزینید. در این مرحله، ضمن انجام تحقیقات کافی و بررسی ویژگی‌های شرکت‌های مختلف، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. مجموعه سامان اکسپرس ضمن تضمین 100% سلامت مرسوله و داشتن بیش از 50 نمایندگی در سراسر دنیا، آماده ارسال انواع بار از روسیه به ایران است.

پس از انتخاب شرکت حمل و نقل موردنظر، روش ارسال را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

پس از آنکه سفارش شما ثبت شد، کالای موردنظر جهت بسته‌بندی و اماده‌سازی به انبار شرکت منقل می‌شود.

در نهایت بار ارسالی شما ضمن گذر از مراحل قانونی از جمله گمرک و …، به مقصد موردنظر تحویل داده خواهد شد.

شرایط و نحوه ارسال کالا از روسیه به ایران چگونه است؟

بطور کلی نحوه ارسال کالا از روسیه به ایران به شرح زیر است:

1️⃣ بسته‌بندی کالا2️⃣ انجام امور مربوط به گمرک و اخذ مجوزهای لازم
3️⃣ صدور بارنامه و ارسال بار4️⃣ ترخیص و تحویل کالا در گمرک ایران

معرفی فرودگاه‌های روسیه جهت ارسال بار هوایی

در روش ارسال بار هوایی از روسیه به ایران، انتخاب فرودگاه بسیار حائز اهمیت است. از جمله فرودگاههای اصلی روسیه برای ارسال بار به ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرودگاه بین المللی دوموددیو (Domodedovo International Airport)

یکی از پر مسافرترین و پربارترین فرودگاه‌های روسیه که در شهر مسکو واقع شده و از تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای برخوردار است. این فرودگاه با بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی همکاری دارد.

فرودگاه بین المللی شرمتیووو (Sheremetyevo International Airport)

شرمتیووو یکی از بزرگترین فرودگاه‌های روسیه است که در نزدیکی شهر مسکو واقع شده. این فرودگاه با بیش از 300 مقصد گوناگون در سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و دارای پرواز مستقیم به مقاصد مختلف در ایران می‌باشد.

فرودگاه بین المللی ونوکووو (Vnukovo International Airport)

فرودگاهی مدرن واقع در شهر سن پترزبورگ که به امکانات پیشرفته‌ای مجهز شده و از پروازهای باری منظمی برخوردار است.

فرودگاه بین المللی پولکووو (Pulkovo International Airport)

فرودگاهی مدرن واقع در شهر سن پترزبورگ که به امکانات پیشرفته‌ای مجهز شده و از پروازهای باری منظمی برخوردار است.

هزینه حمل بار از روسیه به ایران

هزینه حمل بار از روسیه به ایران به عوامل زیر مربوط است:

هزینه حمل بار از روسیه به ایران
  • وزن بار: طبیعتا هر چقدر وزن بار ارسالی بیشتر باشد، هزینه حمل آن نیز بیشتر خواهد بود.
  • حجم بار: در برخی موارد، بسته‌های ارسالی به اندازه وزن بار بسیار حجیم بوده و به عنوان بار حجیم شناخته می‌شوند. بدین ترتیب هزینه حمل بار براساس حجم بسته محاسبه خواهد شد.
  • نوع کالا: در صورتی که قصد ارسال بار شامل مواد خطرناک با محرمانه را دارید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. برای حمل چنین بارهایی نیاز به فراهم‌سازی شرایطی خاص، بسته‌بندی مناسب، مراقبت در برابر ضربه و … است.
  • مسافت: برای محاسبه هزینه حمل بار از روسیه به ایران، مسافت بین مبدا و مقصد تاثیرگذار خواهد بود.
  • روش ارسال: هزینه ارسال بار از روسیه به ایران براساس روش انتخابی شما ( هوایی، زمینی، دریایی) متغیر خواهد بود.
  • تعرفه‌های گمرک: پرداخت تعرفه‌های گمرکی از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارسال بار است.

ارسال بسته پستی از مسکو به ایران

مسکو به عنوان پایتخت روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای دنیا، نقش مرکزی در توسعه کشور خود و جهان دارد. همین موضوع باعث شده که مسکو مبدا ارسال بسیاری از بارها به مقاصد بین‌المللی باشد. از این شهر می‌توانید انواع بارهای سنگین و خرده‌بارها را از طریق خطوط مختلف جاده‌ای، دریایی، هوایی و ریلی به مقاصد گوناگون در جهان از جمله ایران ارسال کنید.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

ارسال بار از مسکو، سن پترزبورگ و نووسیبیرسک به ایران

✔ مسکو بزرگترین شهر روسیه و پایتخت این کشور است و مبدا بسیاری از صادرات در این کشور محسوب می‌شود. ارسال بار از مسکو به ایران به دلیلی نیازهای تجاری و صنعتی فراوان، بسیار حائز اهمیت است.

✔ سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه، دارای فرودگاه بین‌المللی پولکووو بوده و نقش موثری در تجارت و صنعت این کشور دارد. ارسال بار از سن پترزبورگ به ایران بصورت هوایی از طریق فرودگاه نامبرده امکان‌پذیر است.

✔ نووسیبیرسک از شهرهای پرجمعیت و بزرگ روسیه است که در سیبری واقع شده و دارای فرودگاه بین‌المللی تلمنیووو می‌باشد. این شهر صنعتی از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی برخوردار بوده و در اقتصاد کشور تقش موثری دارد. از این رو ارسال بار از نووسیبیرسک به ایران بسیار حائز اهمیت است.

کلام پایانی

روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان و ضمن داشتن مرز مشترک زمینی و آبی با بسیاری از کشورهای دنیا، نقش موثری در صنعت حمل و نقل بین‌المللی دارد. برای ارسال بار از روسیه به ایران روش‌های متنوعی در اختیار افراد وجود دارد که در این مطلب بطور کامل به بررسی آن‌ها پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تخمین هزینه واردات کالا از کره جنوبی به ایران (انواع روش حمل)

تخمین هزینه واردات کالا از کره...

حمل بار از کره جنوبی به ایران یکی از یکی از مهمترین قسمت‌های تعاملات بازرگانی و اقتصادی بین این دو...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
واردات قطعات الکترونیکی از چین، ترکیه و دبی

واردات قطعات الکترونیکی از چین، ترکیه...

واردات قطعات الکترونیکی به عنوان یکی از نیازهای اساسی در بازار الکترونیک ایران امروزه اهمیت بسیاری دارد. شرکت سامان اکسپرس،...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
بهترین کالاهای وارداتی از دبی

بهترین کالاهای وارداتی از دبی

شناخت بهترین کالاهای وارداتی از دبی برای تاجران و بازرگانان ایرانی اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که این شهر در زمینه...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
ارسال دارو به خارج از کشور با پست

ارسال دارو به خارج از کشور...

حمل و ارسال محصولات دارویی به خارج از کشور نسبت به محصولات و بارهای دیگر چالش‌برانگیزتر است، چون در بسیاری...

مقالات سامان بیشتر بخوانید