ارسال برنج به خارج (تجاری و مسافری) + مراحل و مجوزهای لازم

ارسال برنج به خارج (تجاری و مسافری) + مراحل و مجوزهای لازم

ارسال برنج به خارج از کشور، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی ممکن است افراد به‌ منظور اقتصادی و برای افزایش درآمد و رونق کسب‌ و کار خود، تصمیم بگیرند در قالب فعالیت صادراتی، برنج به خارج از کشور ارسال کنند. در این موارد، برنج با هدف معرفی به بازارهای جهانی و ایجاد زمینه برای صادرات، به خارج از کشور ارسال می‌شود. درحالی‌که، گاهی اوقات افراد برای مصرف شخصی، برنج را برای بستگان خود به خارج از کشور ارسال می‌کنند. در این مطلب قصد داریم نحوه ارسال برنج به خارج از کشور را بررسی کنیم.

ارسال برنج تجاری و مسافری به خارج

مراحل صادرات برنج به خارج از کشور

فرض کنید شما یک کشاورز هستید که برنج مرغوب تولید می‌کنید و قصد دارید محصول خود را به خارج از کشور صادر کنید. برای این کار، باید مراحل مختلفی را طی کنید. در ابتدا باید بازارهای هدف خود را شناسایی کنید و سپس برنج خود را با توجه به نیازهای این بازارها بسته‌بندی و آماده کنید. در مرحله بعد، باید برای دریافت مجوزهای صادرات اقدام کنید و سپس برنج خود را به کشور مقصد ارسال کنید.

مجوزهای صادرات برنج و سایر مدارک لازم

 • > پروانه صادراتی: برای صادرات برنج به خارج از کشور، باید پروانه صادراتی داشته باشید. این مجوز را از گمرک کشور می‌توانید دریافت کنید.
 • گواهی بهداشت گیاهی: گواهی بهداشت گیاهی را باید از سازمان غذا و دارو دریافت کنید تا بعد از انجام آزمایشات، تأیید شود که برنج شما عاری از هرگونه آفات و بیماری است.
 • گواهی مبدأ: گواهی مبدأ را باید از اتاق بازرگانی دریافت کنید که در واقع مدرکی است که نشان می‌دهد محصول در ایران تولید شده است.
 • صدور پیش‌فاکتور: یک فاکتور تجاری با توجه به فرمت کسب‌ و کار خود تهیه کنید. در پیش‌ فاکتور باید همه اطلاعات مربوط به برنج، مانند توضیحات محصول، مقدار و وزن، قیمت و شرایط پرداخت توضیح داده شده باشد.
 • بارنامه: بارنامه توسط شرکت حمل صادر می‌شود. بعد از انتخاب شرکت حمل مورد نظر و مکاتبه، شرکت حمل بارنامه‌ای تهیه می‌کند که در آن جزئیات مربوط به محموله برنج، مانند فرستنده، گیرنده، اطلاعات مبدأ و مقصد ارائه شده است.

در صورتی که تمایل دارید ارسال و صادرات برنج را با بهترین شرکت پست بین المللی انجام دهید، حتماً با کارشناسان سامان اکسپرس تماس بگیرید.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

بسته بندی برنج برای ارسال به خارج

بسته‌بندی مناسب یکی از موضوعات مهم در صادرات برنج است. برای برنج نیز همانند دیگر ارسال مواد غذایی به خارج نگرانی‌هایی از جهت خراب شدن و نفوذ حشرات وجود دارد. در واقع برنج در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و ضربه آسیب‌پذیر است و بنابراین، باید بسته‌بندی محصول به نحوی باشد که از آن در برابر این عوامل محیطی به خوبی محافظت کند. بسته‌ بندی برنج باید از مواد باکیفیت و مقاوم ساخته شده باشد و باید مقاومت خوبی در برابر ضربه و نفوذ حشرات به داخل آن داشته باشد.

برای صادرات برنج حتماً موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • > کیفیت برنج: اطمینان حاصل کنید که برنج شما تمام استانداردها و مقررات کیفی بازار صادرات را رعایت می‌کند.
 • > بسته‌بندی: از بسته‌بندی باکیفیت استفاده کنید تا برنج در هنگام حمل و تا رسیدن بار به دست مشتری، آسیبی نبیند و کیفیت خود را حفظ کند.
 • > لیبیل (برچسب‌گذاری): بسته‌بندی برنج را با تمام اطلاعات مورد نیاز مانند نام محصول، وزن، کشور مبدأ و دستورالعمل‌های نگهداری آن برچسب‌گذاری کنید.

روش های صادرات برنج به خارج (تجاری)

ارسال برنج به خارج از کشور معمولاً از طریق یکی از روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • حمل زمینی برنج

حمل و نقل زمینی معمولاً برای مسافت‌های کوتاه‌تر استفاده می‌شود. برای مثال اگر قصد ارسال برنج به کشورهای همسایه را داشته باشید، حمل زمینی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این روش نسبتاً ارزان است، اما روند ارسال بار در این شیوه، زمان‌بر است.

 • حمل‌ دریایی برنج

حمل‌ونقل دریایی برنج معمولاً برای مسافت‌های طولانی‌تر استفاده می‌شود. در صورتی که محموله در مقادیر بالا برای ارسال باشد، این روش مناسب‌تر و مقرون‌ به‌ صرفه‌تر است. با این‌ حال، ارسال برنج به خارج از طریق حمل دریایی، کمی کندتر انجام می‌شود.

 • حمل هوایی برنج

حمل هوایی سریع‌ترین روش ارسال برنج است، اما گران‌ترین روش هم محسوب می‌شود. با این وجود معمولاً به دلیل سرعت حمل و ارسال برنج به کشور مقصد می‌تواند این روش بهترین انتخاب باشد.

صادرات برنج ایرانی به خارج

اینکه کدام شیوه ارسال برای شما کارآمدتر و مناسب‌تر است، بستگی به اهداف و انتظارات شما دارد. آیا قصد دارید این محصول را به منظور تجاری یا برای مصرف شخصی ارسال کنید؟ وزن و مقدار محصول چقدر است؟ می‌خواهید محموله چه زمانی به دست گیرنده برسد؟ آیا میزان بودجه‌ای که برای حمل و ارسال بار برنج باید هزینه کنید، برایتان اهمیت دارد؟ با بررسی این نکات و پاسخ به این سوال‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید کدام روش برای شرایط شما بهتر خواهد بود.

با توجه به اینکه مدت زمان ارسال برنج در هر یک از روش‌های هوایی، دریایی و زمینی متفاوت است، شما می‌توانید با استفاده از سیستم رهگیری مرسوله پستی سامان اکسپرس، حتی در روش‌های ارسال طولانی‌تر نیز به صورت دقیق از وضعیت بار خود مطلع شوید.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

فریت بار برنج به خارج (مسافری)

فریت بار برنج مسافری، روشی برای ارسال لوازم شخصی مسافران به خارج از کشور است. این روش، مزایای مختلفی نسبت به روش‌های دیگر ارسال بار مانند پست دارد.

 • > مزایا
 • هزینه کمتر
 • امکان ارسال بار در حجم و وزن بیشتر
 • راحتی و سهولت
 • > شرایط

برای استفاده از فریت بار مسافری برنج، باید شرایط زیر را رعایت کنید:

 • مسافر باید حداقل 24 ساعت قبل از پرواز، برای ثبت‌نام و ارسال بار خود اقدام کند.
 • بار باید سالم باشد.
 • بار باید به صورت کامل بسته‌بندی شده باشد.
 • > مراحل

برای ارسال برنج، باید ابتدا با یک شرکت حمل‌ و نقل معتبر تماس بگیرید و شرایط و هزینه‌های فریت بار مسافری را استعلام کنید و بعد برای انجام کار ارسال، باقی هماهنگی‌ها را با شرکت مربوطه انجام دهید. فریت برنج نیز می‌تواند مانند ارسال برنج با اهداف تجاری به صورت هوایی، دریایی یا زمینی انجام شود.

هزینه ارسال برنج به خارج از کشور

هزینه دقیق ارسال برنج به عوامل متعددی بستگی دارد؛ در واقع مهم است که در ابتدا مشخص شود که این محصول با چه هدفی ارسال می‌شود؛ ارسال برنج به صورت تجاری است یا به صورت شخصی. سپس وزن دقیق و البته روش ارسال عوامل مهم تعیین کننده در هزینه ارسال برنج به خارج از کشور است. در صورتی که نیاز به مشاوره و استعلام دقیق هزینهدارید، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هزینه را با توجه به شرایط مد نظر شما اعلام کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

جمع بندی

ارسال برنج به خارج از کشور به دلیل مرغوبیت بالایی که این محصول در کشور ما دارد، همواره پر رونق بوده است. ارسال برنج هم می‌تواند به صورت تجاری و هم به صورت شخصی و مسافری به سایر کشورها ارسال شود. با این وجود از آنجا که احتمال خراب شدن و یا آسیب به برنج در حین جابه‌جایی وجود دارد بهتر است برای صادرات برنج و یا حتی ارسال برای مصرف شخصی به کشوری دیگر حتماً با شرکت‌های پستی بین المللی هماهنگ کنید. این شرکت‌ها بهترین شرایط را برای ارسال برنج به خارج از کشور فراهم می‌کنند.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

6 پاسخ به “ارسال برنج به خارج (تجاری و مسافری) + مراحل و مجوزهای لازم”

 1. سلام من میخوام 50 کلیو برنج بفرستم فرانسه میشه راهنماییم کنید چیکار باید بکنم

  • سلام دوست عزیز لطفا با شماره 02140885160 تماس بگیرید و یا فرم استعلام هزینه در مقاله را پر نمایید تا کارشناسان ما به طور دقیق و بر اساس نرخ دقیق روز به شما هزینه را اعلام کنند.

 2. سلام وقت بخیر دوستان آیا مجموعه سامان صادرات برنج هم انجام میدهد؟

  • با سلام
   بله صادرات نمونه برنج توسط سامان اکسپرس انجام می‌شود.

 3. من یه سوال داشتم در ارسال برنج نوع برنج هم مهمه،؟؟برای مثال می تونیم برنج هندی ارسال کنیم؟؟ یا فقط وزن و کشور مقصد که اهمیت داره؟

  • با سلام
   بله درسته. البته قوانین هرکشور متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
واردات عمده گلس گوشی از چین و دبی

واردات عمده گلس گوشی از چین...

واردات گلس گوشی یکی از بخش‌های حیاتی و پویای صنعت لوازم جانبی تلفن همراه است که نقش مهمی در حفاظت...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
واردات لوازم آرایشی به ایران از (چین، دبی و ترکیه)

واردات لوازم آرایشی به ایران از...

واردات لوازم آرایشی به ایران یکی از موضوعات مهم و پرچالش در حوزه اقتصاد و تجارت کشور است که اهمیت...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
قوانین و مراحل واردات قطعات خودرو به ایران

قوانین و مراحل واردات قطعات خودرو...

واردات قطعات خودرو نقش مهمی در توسعه صنعت خودروسازی و افزایش کیفیت تولیدات داخلی ایفا می‌کند. با توجه به رشد...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
واردات کالا از ترکیه به ایران

واردات کالا از ترکیه به ایران

این روزها شاهد رشد چشمگیر واردات کالا از ترکیه به ایران هستیم. از دلایلی که باعث افزایش واردات از کشور...

مقالات سامان بیشتر بخوانید