جنرال کارگو

جنرال کارگو

افرادی که در صنعت لجستیک فعالیت دارند، قطعاً اصطلاح جنرال کارگو را بارها شنیده‌اند. این اصطلاح شاید با معانی و در موقعیت‌های متفاوتی به کار رود؛ در نتیجه لازم است که تعبیر صحیح آن به خوبی مشخص شود. در ادامه به شناخت بیشتر این اصطلاح پرداخته‌ایم.

بهتر است بدانید اگر از یک شرکت حمل و نقل معتبر مانند سامان اکسپرس برای ارسال کالاهای خود کمک بگیرید می‌توانید از خدمات حمل و نقل جنرال کارگو به صورت سریع بهره مند شوید. از دیگر خدمات سامان اکسپرس می‌توان به بیمه، ارسال به موقع و مشاهده آنلاین وضعیت مرسوله در حین حمل و نقل اشاره کرد.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

جنرال کارگو چیست؟

جنرال کارگو در حوزه لجستیک به دو مفهوم “محموله” و “کشتی حمل و نقل” اشاره دارد. در ادامه به هر یک از این دو مفهوم اشاره شده است:

جنرال کارگو (محموله)

جنرال کارگو یک اصطلاح در زمینه لجستیک است، این اصطلاح به کالاها و محموله‌هایی گفته می‌شود که حمل و نقل آن‌ها به صورت تکه تکه انجام می‌شود. این کالاها در شکل‌های مختلف حمل می‌شوند. به این صورت که در موارد مختلفی مانند حمل به صورت بشکه، جعبه، پالت، بسته و ….. صورت می‌گیرد. در رابطه با کالاهای جنرال کارگو بایستی بدانید محموله‌هایی مانند گاز، بنزیم و شیر، شن، ماسه به عنوان کالاهای جنرال کارگو شناخته نمی‌شوند و در این لیست قرار نمی‌گیرند.

انواع محموله جنرال کارگو

جنرال کارگو، به طور کل به توصیف کالاهایی گفته می‌شود که از دریا، زمین و یا هوایی حمل می‌شوند. کالاهای جنرال کارگو را به وسیله هواپیما، کشتی، قطار، کامیون و … در بسته بندی‌های مختلف به نقاط مختلف جهان توسط شرکت‌های حمل و نقل بین المللی مانند شرکت سامان اکسپرس صادر می‌شود. به طور کلی جنرال کارگو به عنوان یک روش حمل و نقل برای کالاهایی است که به صورت تکی حمل می‌شوند. این نوع حمل و نقل معمولاً برای بارهای بزرگ و سنگین که نیاز به تجهیزات خاصی برای حمل و نقل دارند (مانند صنایع ساختمانی، صنایع دریایی و ..) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع محموله در جنرال کارگو چیست؟

 • انواع محموله در جنرال کارگو بر اساس روش بسته بندی، به سه دسته محموله کانتینری، محموله‌های خرد و دسته سوم محموله‌های نئو تقسیم می شود‌.
 • انواع محموله در جنرال کارگو بر اساس نوع بار، به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:
  • – بارهای کشاورزی که شامل مواد غذایی مانند انواع غلات، میوه‌ها و سبزیجات و مواردی از این دست است.
   – مواد شیمیایی که شامل محصولات نفتی و مواد شیمایی صنعتی و یا خام است.
   – محصولات ساختمانی که شامل آهک، سیمان، آهن، فولاد و غیره می‌شود.
   – لوازم خانگی و وسایل برقی که شامل مبلمان، لوازم خانگی، تجهیزات الکترونیکی و محصولاتی مشابه می‌شود.

داشتن اطلاعات در مورد این دسته‌بندی به شما کمک می‌کند تا در مدیریت و انتقال موثرتر محموله‌ها، بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

جنرال کارگو (کشتی حمل و نقل)

تعبیر دیگری از جنرال کارگو برای نامگذاری کشتی‌های حمل برای هرگونه محموله عمومی از بارهای سنگین و حجیم (کارگو) گرفته تا بارهای شخصی و یا حتی کالاهای غیر قابل بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت هر نوع محموله‌ای که بالاتر به آن اشاره شد، را با کشتی‌های حمل عمومی می‌توان حمل و جابه‌جا کرد.

ویژگی‌های کشتی‌های جنرال کارگو

ظرفیت حمل کشتی های حمل کالاهای عمومی یا جنرال کارگو برابر با ۱۵,۰۰۰ تن است، با استفاده از جرثقیل‌های مجهز برای انتقال و بارگیری کالاها به حداکثر ممکن افزایش می‌یابند. دریچه انبار این نوع از کشتی‌ها با قدرت و بسیار محکم طراحی شده‌اند که توانایی تحمل حجم زیادی از بار را داشته باشند. این ویژگی‌ها سبب متمایز شدن این کشتی‌ها از سایر کشتی‌های باری شده است.

کشتی جنرال کارگو

چالش‌های حمل و نقل جنرال کارگو در سطح بین‌المللی

حمل و نقل جنرال کارگو در سطح بین المللی در برخی موارد یک فرآیند پیچیده و چالش‌ برانگیز است. به طوری که تعدادی از عوامل و مقررات وجود دارد که هنگام حمل کالا به خارج از کشور باید در نظر گرفته شوند، از جمله این چالش‌ها می‌توان به مقررات گمرکی، مالیات‌ها، هزینه‌های حمل و نقل و … اشاره کرد.

از آنجایی که تشریفات گمرکی هر کشوری متفاوت است، آگاهی از قوانین خاص کشوری که کالا به آن ارسال می‌شود حائز اهمیت است. این موارد شامل دانستن انواع کالاهایی است که ورود آن‌ها محدود و یا ممنوع است و یا دانستن عوارض و مالیات بر کالا است؛ چرا که عدم رعایت این مقررات گمرکی می‌تواند منجر به تاخیر، جریمه یا حتی توقیف کالا شود.

همچنین هزینه‌های حمل و نقل نیز یکی دیگر از چالش‌هایی است که ممکن است در حمل و نقل جنرال کارگو تاثیر گذار باشد. بهتر است بدانید هزینه حمل و نقل کالا بسته به اندازه و وزن کالا، هزینه حمل و نقل می‌تواند بسیار متفاوت باشد. به این ترتیب بررسی گزینه‌های مختلف و انتخاب روش حمل و نقل مقرون به صرفه‌ اهمیت زیادی دارد.

در نهایت، مهم است که زمان ارسال کالا را در نظر بگیرید. به این صورت که بر اساس مسافت کشور مقصد ممکن است روزها و حتی هفته‌ها طول بکشد تا کالا به مقصد برسد. به این ترتیب مهم است که از قبل برنامه‌ریزی کنید و هرگونه تاخیر احتمالی ناشی از مقررات گمرکی یا سایر شرایط پیش‌بینی نشده را برای زمان رسیدن کالا در نظر بگیرید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه و شرایط حمل بار خود فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

نحوه صحیح بسته ‌بندی و ارسال جنرال کارگو

برای اطمینان از رسیدن ایمن و به موقع محموله‌های جنرال کارگو، بسته ‌بندی صحیح و حمل‌ونقل مناسب بسیار حائز اهمیت است. به این ترتیب، داشتن اطلاعات کافی در مورد بسته بندی و از همه مهم‌تر بسته بندی صحیح جنرال کارگو از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه شما را با بسته بندی صحیح و ارسال جنرال کارگو آشنا می‌کنیم.

با رعایت این مراحل، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که محموله جنرال کارگو شما به درستی بسته‌بندی و ارسال شده است و کالا به درستی و به صورت ایمن به مقصد می‌رسد.

سخن پایانی

حمل و نقل جنرال کارگو با انواع مختلف محموله‌ها و سیستم‌های حمل و نقل، از جمله روش‌های حمل و نقل است که مزایای زیادی دارد. توجه داشته باشید برای حمل و نقل جنرال کارگو و داشتن اطلاعات کامل‎‌تر در مورد این موضوع می‌توانید با کارشناسان سامان اکسپرس به عنوان بهترین شرکت پست بین المللی با سابقه چندین دهه مشاوره داشته باشید.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو ترکیه و دبی)

هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو...

حمل و نقل بار تجاری با کارگو به عنوان یک جزء اساسی در تجارت بین‌المللی، هزینه‌های گوناگونی را به همراه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
آشنایی با کارگو ترکیه

آشنایی با کارگو ترکیه

ترکیه کشور همسایه و یکی از بهترین مکان‌ها برای تهیه کالا در اطراف ایران می‌باشد. اگر سری به پاساژ و...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی به خارج از کشور با هواپیما

شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی...

بسیاری از افراد، وابستگی زیادی به حیوانات خانگی خود دارند. بنابراین می‌خواهند که در پروسه مهاجرت و اقامت، این موجودات...

خدمات فریت بار, خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
کارگو چین به ایران (حمل بار تجاری از چین به ایران)

کارگو چین به ایران (حمل بار...

کارگو چین به دلیل حجم تعاملات بازرگانی و اقتصادی این کشور با سایر کشورها رونق فراوانی دارد. با حمل و...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید