واردات و حمل کالا از چین به دبی با شرایط ویژه🔔

واردات و حمل کالا از چین به دبی با شرایط ویژه🔔

چین، به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور دنیا شناخته شده و یکی از قدرت‌های اقتصادی برتر در دنیا محسوب می‌شود. این کشور بزرگ یکی از تولیدکنندگان محصولات مختلف در جهان است و به همین علت حمل و نقل بین‌المللی از آن به سایر نقاط جهان بسیار حائز اهمیت می‌باشد. تاجران ایرانی در مواقع بسیاری برای حمل بار از چین به ایران، ابتدا نیاز است کالاها را به دبی ارسال کنند و سپس وارد ایران نمایند. از این رو در این بخش قصد داریم به بررسی جامع و کامل شرایط حمل کالا از چین به دبی بپردازیم.

حمل کالا از چین به دبی

چرا حمل کالا از چین به دبی؟

امارات متحده عربی با داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب در میان اروپا و خاور دور، به عنوان یک مرکز تجاری جهانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از بازرگانان و تاجران از بنادر و گمرک این کشور برای واردات و صادرات انواع کالا استفاده می‌کنند. بطور کلی دلایل حمل کالا از چین به دبی را می‌توان بدین گونه شرح داد:

  • ➖بسیاری از فروشندگان از ارسال محصولات خود به کشورهای تحریم شده مثل ایران خودداری می‌کنند. از این رو بازرگانان، دبی را به عنوان مقصد خود ثبت می‌نمایند.
  • ➖حمل کالا از چین به دبی هزینه معقولی داشته و بسیار سریع انجام می‌شود. وجود خط مستقیم کشتیرانی از چین به بندر جبل علی در دبی این امکان را به شما می‌دهد تا تقریبا هر روزی که بخواهید را برای ارسال کالاهای خود انتخاب کنید. ( شرایط ارسال بار از دبی به ایران)
  • حمل کالا از چین به دبی امکان ارسال بار به مناطق آزاد جنوب ایران و استفاده از معافیت‌های ویژه موجود در این زمینه را فراهم می‌کند.
  • ➖با حمل بار از چین به دبی، امکان ارسال کالاها بصورت دریایی وجود دارد. در این حالت امکان واردات انواع کالا بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین گمرک و یا با هزینه ترخیص جزئی وجود خواهد داشت.
  • ➖حمل کالا از چین به دبی هم به صورت اکسپرس و هم به صورت کارگو چین انجام می‌شود.
مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

مزایا حمل کالا از چین به دبی توسط سامان اکسپرس؟!

حمل کالای خطرناک و غیر خطرناک

هزینه حمل و ترخیص مناسب

داشتن انبار متعدد در دبی

حمل و نقل به صورتDDP

مزایای ارسال بار از چین به دبی

فاصله کم امارات با ایران باعث شده یکی از هاب‌های اصلی تجارت جهت واردات کالا از دبی محسوب شود. با وجود اینکه تحریم‌های اقتصادی برای ایران باعث شده تا حمل و نقل بسیاری از کالاها از سایر کشورها به ایران با مشکل مواجه شود، اما ارسال بار از چین به دبی می‌تواند مزایایی را نیز در پی داشته باشد که این مزیت‌ها عبارتند از:

ارسال بار از چین به امارات

✔️پایین بودن هزینه حمل و نقل

نزدیکی دبی به ایران باعث شده تا هزینه حمل و نقل بسیار پایین باشد. در واقع تاجران ایرانی می‌توانند با هزینه‌ای مناسب، کالاهای موردنیاز خود را به راحتی وارد ایران کرده و در نتیجه سود بیشتری بدست آورند.

✔️تنوع روش‌های حمل و نقل

تاجران ایرانی این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از روش‌های حمل و نقل مختلف اعم از هوایی و دریایی انواع کالاها را ارسال کنند.

✔️امکان ارسال کالاهای محدودیت‌دار به ایران

یکی دیگر از مزایای حمل بار از چین به دبی این است که امکان وارد کردن کالاهای محدودیت‌دار از جمله پوشاک، لوازم بهداشتی و آرایشی به ایران وجود خواهد داشت.

✔️استفاده از کشتی برای حمل کالا

یکی از روش‌های رایج برای حمل کالا از دبی به ایران استفاده از روش دریایی است. این روش بسیار اقتصادی و کارآمد بوده و در زمان کوتاه و بدون نگرانی از گمرک، کالاها به مقصد نهایی خود خواهند رسید.

✔️عدم نیاز به ترخیص کالا در ایران

عدم نیاز به هیچگونه مجوز یا ترخیص کالا برای وارد کردن انواع کالاها از دبی به ایران، یکی دیگر از مزایای حمل کالا از چین به دبی است.

✔️حمل کالاهای تحریمی و ارسال مجدد

دبی به عنوان واسطه این امکان را برای تاجران ایرانی فراهم می‌کند تا کالاهای تحریمی را نه تنها از چین، بلکه از از تمامی کشورهای دنیا وارد کنند.

روش‌های حمل بار از چین به دبی

برای حمل بار از کشور چین به امارات دو روش رایج وجود دارند که عبارتند از:

حمل ته لنجی بار از دبی به ایران

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، در بسیاری از مواقع امکان ارسال کالاها بطور مستقیم ار چین به ایران وجود ندارد. در این حالت واردکنندگان ترجیح می‌دهند از روش حمل ته لنجی بار از دبی به ایران استفاده کنند که قانونی نیست. در این روش کالاهای موردنیاز از طریق لنج از دبی به ایران ارسال خواهند شد.

با وجود اینکه حمل بار بصورت ته لنجی از دبی می‌تواند ریسک‌های زیادی به همراه داشته باشد، اما هزینه آن بسیار پایین تر از سایر روش‌هاست.

چه کالاهایی را می‌توان از چین به دبی ارسال کرد؟

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، امکان حمل انواع کالاها از چین به دبی وجود دارد. حتی کالاهای تحریمی نیز که واردات آن‌های به ایران ممنوع است، می‌توان ابتدا از چین به امارات و سپس به ایران وارد کرد.

هزینه حمل بار از چین به دبی

هزینه حمل بار از چین به دبی براساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حجم کالا: حجم کالا یا PVC یکی از معیارهای اصلی در تعیین هزینه حمل بار از چین به دبی است. برای ارسال بار بصورت دریایی، هر کانتینر از ظرفیت محدودی برای بارگیری برخوردار است. کانتینرهای 20 فوت اجازه بارگیری 1000 کیلوگرم در هر متر مکعب و در کانتینترهای 40 فوت اجازه بارگیری 500 کیلوگرم در هر متر مکعب وجود دارد.
  • وزن کالا: برای ارسال بار از چین به دبی بصورت هوایی، هزینه حمل و نقل براساس وزن کالا محاسبه می‌شود. از آنجایی که فضای بار هواپیما محدود است، انجمن بین‌المللی حمل هوایی یاتا، معیاری به نام وزن حجمی را تعریف کرده است. در این معیار، حجم کالا به متر مکعب در عدد 167 ضرب شده و با وزن اصلی بار مقایسه می‌شود. هرکدام که بیشتر باشد، مبنای محاسبه هزینه قرار می‌گیرد. بنابراین اگر کالای شما وزن کمی داشته باشد اما حجم آن بالا باشد، حمل آن بصورت هوایی به صرفه نخواهد بود.
  • شهر مبدا: چین، کشور پهناوریست و در بسیاری از شهرهای آن بنادر مختلف و فرودگاه وجود دارند. این که کالاهای شما از کدام نقطه از چین ارسال می‌شوند، در هزینه حمل بار تاثیر خواهد داشت.
  • ماهیت کالا: مهم‌ترین معیار در تعیین هزینه حمل بار از چین به دبی، ماهیت کالاهاست. هزینه گمرک چین و ترخیص کالا در در امارات براساس نوع محصول می‌تواند متفاوت باشد.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

مدت زمان حمل دریایی بار از چین به دبی

مدت زمان حمل بار از چین به دبی بستگی به مبدا، مقصد و نوع روش دریایی آن دارد. همچنین وضعیت آب و هوایی، وضعیت دریا و …. می‌توانند در زمان ارسال بار از چین به دبی تاثیر بگذارند.

سوالات متداول ارسال بار از چین به دبی

جمع‌بندی

کشور چین به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی برتر در دنیا، انواع محصولات در زمینه‌های مختلف را تولید می‌کند. امارات نیز با داشتن موقعیت جغرافیایی استراتژیک، یک مرکز تجاری بزرگ در دنیا بشمار می‌رود. در این میان، واردات کالا به ایران به دلیل داشتن تحریم‌های بین‌المللی متعدد بسیار چالش‌برانگیز است. از این رو بسیاری از تاجران و بازرگانان، از طریق حمل بار از چین به دبی، اقدام به وارد کردن انواع کالاها به ایران می‌کنند. در این مقاله سعی کردیم تمامی جوانب حمل کالا از چین به دبی را مورد بررسی قرار دهیم.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
واردات استوک از دبی (معرفی بازارهای معروف دبی)

واردات استوک از دبی (معرفی بازارهای...

واردات استوک از دبی، یکی از فرصت‌های تجاری جذاب برای کسب‌وکارهای ایرانی است. دبی به عنوان یکی از مراکز تجاری...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
صفر تا صد واردات لوازم جانبی موبایل از چین و دبی

صفر تا صد واردات لوازم جانبی...

واردات لوازم جانبی موبایل از چین و دبی یکی از زمینه‌های پر رونق و مهم در تجارت بین‌الملل محسوب می‌شود....

مقالات سامان بیشتر بخوانید
واردات عمده گلس گوشی از چین و دبی

واردات عمده گلس گوشی از چین...

واردات گلس گوشی یکی از بخش‌های حیاتی و پویای صنعت لوازم جانبی تلفن همراه است که نقش مهمی در حفاظت...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
واردات لوازم پت شاپ (واردات لوازم حیوانات خانگی از چین)

واردات لوازم پت شاپ (واردات لوازم...

واردات لوازم حیوان خانگی نقش حیاتی در تامین نیازهای روزافزون صاحبان حیوانات خانگی دارد. این بازار با رشد فزاینده‌ای مواجه...

مقالات سامان بیشتر بخوانید