فریت بار به عراق (ارسال بار به نجف و کربلا)

فریت بار به عراق (ارسال بار به نجف و کربلا)

عراق از جمله مهم‌ترین کشورهای خاورمیانه و یکی از شرکای مهم تجاری ایران است. فریت بار به عراق در طی سالیان طولانی زیاد بوده و واردات و صادرات بار به این کشور زیاد است. عراق از کشورهای مسافر پذیر محسوب می‌شود که در طی سال میلیون‌ها نفر جهت سیاحت و زیارت به این کشور مسافرت می‌کنند و بارهایی را با خود به عراق می برند.

ارسال بار به عراق چندان مشکل نیست ولی وجود قوانین و شرایط بین‌المللی در این کشور باعث شده است که محدودیت‌هایی برای ارسال بار وجود داشته باشد. بنابراین در این مطلب بطور کامل در مورد فریت بار به عراق و صحبت شده است. اگر قصد ارسال بار به عراق دارید توصیه می‌شود تا انتهای این مطلب با سامان اکسپرس همراه باشید.

ارسال بار به عراق

ارسال بار به عراق

ارسال بار به عراق توسط شرکت سامان اکسپرس به آسانی صورت می‌گیرد. شما چه مسافر باشید و چه بخواهید بار تجاری به این کشور بفرستید می‌توانید از شرکت پست بین‌المللی سامان اکسپرس برای ارسال بار به عراق استفاده کنید. شرکت سامان اکسپرس بارهای شما را به روش‌های مختلف کارگو (بار تجاری)، فریت بار و پست هوایی اکسپرس به عراق ارسال می‌کند.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

روش های ارسال بار به عراق

بطور کلی مجموعه سامان اکسپرس محموله و بارهای های شما را از سه روش زمینی و هوایی و دریایی به عراق ارسال می‌کند. که در ادامه به تفکیک در مورد آن­ها توضیح داده شده است.

   – این روش، بهترین گزینه برای محموله‌هایی است که نیاز به ارسال سریع و امن دارند، اما هزینه بالایی دارد.

   – شما می‌توانید از یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی ایران با پرواز مستقیم به شهرهای مختلف عراق استفاده کنید.

   – برای حمل بار از عراق به ایران نیز باید مطابق با قوانین و مقررات کشور عراق عمل کنید.

   – این روش معمولاً برای محموله‌هایی با حجم بزرگ و سنگین مناسب است.

   – می‌توانید از کامیون‌ها و تریلی‌های باری استفاده کنید که از استان‌های جنوبی و غربی ایران به سوی مرزهای عراق عبور می‌کنند.

   – می‌توانید بسته به حجم بار و نیازهایتان از روش فول تراک (تریلی دربستی) یا حمل بار گروپاژ (حمل اشتراکی) استفاده کنید.

   – این روش برای محموله‌های بزرگ و سنگینی که نیاز به حمل طولانی دارند، مناسب است.

   – می‌توانید از کشتی‌های باری استفاده کنید که از بنادر ایرانی به بنادر عراقی حرکت می‌کنند، مانند بندر خرمشهر به بندرهای عراقی مانند ام‌القصر و خور الزبیر.

   – این روش معمولاً هزینه کمتری نسبت به حمل هوایی دارد، اما زمان بیشتری می‌برد.

با توجه به نیازها و شرایط خاص خودتان، می‌توانید روش مناسب حمل بار را انتخاب کنید. همچنین، در انتخاب روش، به مسائل مربوط به مقررات و قوانین مرزی و کشوری هر دو کشور نیز توجه کنید.

فریت بار به عراق

از فریت بار به عراق به عنوان راهکاری مقرون به صرفه و محبوب یاد می‌شود، زیرا هزینه‌های حمل بار به عراق نسبت به جریمه و هزینه اضافه‌بار در فرودگاه‌ها کمتر است. این روش امکان حمل بار با وزن بیشتر از حد مجاز ایرلاین‌ها (30 کیلوگرم) را فراهم می‌کند.

در فریت بار مسافری به عراق، شما می‌توانید بارهای خود را که وزن بیش از 30 کیلوگرم دارند را به صورت روزانه ارسال کنید. این حمل‌ونقل توسط بهترین ایرلاین‌ها انجام می‌شود و امکان ارسال محموله‌های شخصی (لوازم منزل، وسایل شخصی و…) نیز وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید از طریق سامان اکسپرس لوازم و وسایل خود را به عراق به صورت سریع و با کمترین هزینه ارسال کنید.

Freight to Iraq

برای استفاده از خدمات فریت بار مسافری به عراق،در ابتدا باید مدارک مورد نیاز را تهیه و به قوانین کشور عراق توجه کنید. ما در مجموعه سامان اکسپرس، هر روز از طریق فرودگاه امام خمینی خدمات فریت بار به عراق را در اختیار شما قرار می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات فریت بار مسافری به عراق، با ما تماس بگیرید.

شرایط ارسال بار به عراق

قوانین ارسال بار به عراق وابسته به قوانین و مقررات گمرکی است که برای ارسال کنندگان بسیار حیاتی است. این قوانین به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شوند و لازم است پیش از هر ارسال باری آن‌ها را بررسی کنید. برای حمل بار به عراق، مجوزهای لازم از جمله گواهی مبدا الزامی است که همراه با مدارک ترخیص باید حاضر شود. بدون این مجوزها، ترخیص کالا امکان‌پذیر نخواهد بود.

همچنین، بسته‌بندی کالاها باید با استانداردهای مشخصی انجام شود، از جمله نوشته‌های چند زبانه (عربی و کردی و انگلیسی) بر روی بسته‌بندی و اطلاعاتی مانند نام، وزن، تاریخ تولید و انقضا و شماره مجوز.

ارسال مواد خوراکی به عراق مانند (صادرات شیرینی به خارج) نیاز به مجوز بهداشت دارد و برای بسیاری از کالاها گواهی بازرسی مورد نیاز است. در کشور عراق، ممنوع است که توضیحات و تاریخ کالا به زبان فارسی بر روی محصولات صادراتی درج شود و در صورت مشاهده، کالا بازگردانده می‌شود. همچنین، برای فروش کالا در عراق، فاکتور فروش لازم است.

مدارک ارسال بار به عراق به صورت فریت و تجاری

اگر بخواهید بارهای شخصی و کوچک خود را به عراق ارسال کنید نیاز است تا از طریق فریت بار اقدام کنید و همچنین برای ارسال بارهای حجیم و سنگین که ماهیت تجاری دارند روش ارسال شما به صورت کارگو خواهد بود. بنابراین برای ارسال هر نوع بار نیاز مدارک خاصی می‌باشد که در ادامه معرفی شده‌اند.

مدارک ارسال بار به عراق

ارسال خرده بار به عراق

اگر خرده بار دارید و می‌خواهید آن را به عراق ارسال کنید. می‌بایست روش مناسب برای ارسال، بر اساس ماهیت کالا انتخاب کنید. اگر خرده بار شما لوازم شخصی و منزل هستند می‌توانید از روش فریت بار برای ارسال بار به عراق استفاده کنید. ولی اگر بار شما ماهیت تجاری دارد باید آن را از طریق کارگو ارسال کنید. به این نکته توجه داشته باشید که ارسال خرده بار تجاری در صورتی که از فول تراک استفاده کنید و یک کانتینر مختص به خود را داشته باشید هزینه هنگفتی برای شما خواهد داشت بنابراین بهتر است از کانتینرهای اشتراکی برای ارسال خرده بار خود به عراق استفاده کنید.

ارسال بسته پستی به عراق با هواپیما

ارسال بسته پستی از ایران به عراق و بالعکس امکان پذیر است و کافی است شما در وبسایت سامان اکسپرس ثبت سفارش کنید تا بسته پستی شما از درب منزل تحویل گرفته و تا درب منزل گیرنده ارسال شود. در ارسال بسته پستی این نکته را مد نظر داشته باشید که وزن بسته شما زیاد نباشد زیرا در این صورت اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود. برای دریافت مشاوره برای ارسال بسته پستی به عراق با مشاوران سامان اکسپرس تماس بگیرید.

هزینه ارسال بار به عراق

هزینه ارسال بار به عراق به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله می‌توان به حجم، اندازه، ارزش، وزن، نوع و روش ارسال اشاره کرد. تاثیر نوع ارسال بار بدین شرح است که شما باتوجه به بار خود از انواع مختلف ارسال مانند فریت، کارگو و اکسپرس می‌توانید استفاده کنید که در هزینه ارسال تاثیر گذار است.
همچنین روش ارسال شما (زمینی، هوایی و دریایی) نیز باعث متغیر شدن هزینه ارسال شما خواهد شد. بیمه کالا نیز خود به تنهایی هزینه‌ای را به بار شما اضافه خواهد کرد که بر اساس ارزش کالا هزینه بیمه نیز متغیر می‌باشد.

برای استعلام هزینه فریت بار به عمان فرم زیر را پر کنید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

ارزان ترین راه برای ارسال بار به عراق

بطور کلی نمی‌توان روشی را بعنوان ارزان ترین راه برای ارسال بار به عراق معرفی کرد. چون عوامل متعددی در هزینه ارسال بار دخیل هستند. ولی برای آنکه هزینه شما کمتر شود می‌توانید از روش ارسال زمینی استفاده کنید. این روش بخاطر هزینه کمتری که به همراه دارد معمولا زمان بیشتری طول می‌کشد تا به مقصد رسیده و در اختیار گیرنده قرار گیرد.

سوالات متداول

خلاصه

در این مطلب مجموعه سامان اکسپرس سعی کرده است تمام اطلاعاتی که لازم است شما در مورد ارسال بار به عراق بدانید از جمله: فریت بار به عراق، ارسال خرده بار و بسته پستی به عراق و هزینه و مدارک لازم برای ارسال بار به عراق را برایتان شرح دهد. اگر قصد ارسال هر نوع باری از بسته پستی و کوچک ترین بارها گرفته تا بارهای تجاری حجیم می‌توانید از طریق سامانه سامان اکسپرس اقدام به ثبت سفارش کرده و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه سامان اکسپرس تماس بگیرید.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
فرق فریت بار و کارگو چیست؟ هر آنچه باید بدانید!

فرق فریت بار و کارگو چیست؟...

اگر قصد ارسال کالاهای خود از یک کشور به کشور دیگر را دارید، ضروری است که با مفاهیم فریت بار...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید
فریت بار به ایتالیا (صفر تا صد)

فریت بار به ایتالیا (صفر تا...

کشور ایتالیا با داشتن جاذبه‌های فراوان و شرایط زندگی آسان سالانه مهاجران زیادی را از کشور ایران به خود جذب...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید
فریت بار به آمریکا چیست و چگونه انجام‌می‌شود؟

فریت بار به آمریکا چیست و...

افرادی که به قاره آمریکا مهاجرت کرده‌اند یا یکی از عزیزانشان ساکن در این کشور هستند، حتما باید اطلاعات زیادی...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید
فریت بار به دبی ( ارسال بار به دبی هوایی و دریایی)

فریت بار به دبی ( ارسال...

فریت بار به دبی به معنای فرستادن لوازم شخصی و وسایل منزل از مبدا به این شهر است. در واقع،...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید