پس کرایه چیست؟ (محاسبه دقیق کرایه در مقصد)

پس کرایه چیست؟ (محاسبه دقیق کرایه در مقصد)

حتماً تا به حال اصطلاح پس کرایه به گوشتان خورده‌است. این اصطلاح در پست‌های بین‌الملل یعنی شخص ارسال کننده هزینه‌ای بابت پست نمی‌پردازد، اما متعهد می‌شود که شخص تحویل گیرنده مرسوله هزینه حمل آن را پرداخت خواهد کرد. ما در این مطلب به جزئیات این سرویس در پست بین‌الملل پرداخته‌ایم و تفاوت آن را با پیش کرایه که به‌صورت مرسوم انجام‌می‌شود بیان کرده‌ایم.

اگر دوست دارید با شرایط کرایه در مقصد در پست بین‌المللی آشنا شوید، با این مطلب از سامان اکسپرس همراه باشید.

پست بین‌المللی و خدمات پس کرایه

پیش کرایه چیست؟

پیش کرایه مرسوم‌ترین روش ارسال کالا در حمل و نقل بین‌المللی محسوب‌ می‌شود. در این روش همه هزینه ارسال کالا پیش از ارسال آن توسط فرستنده یا گیرنده بسته پرداخت می‌شود. مانند زمانی که شما به اداره پست مراجعه کرده و با پرداخت هزینه پست بسته خود را به هر نقطه‌ای ارسال می‌کنید.

✔️مزیت استفاده از پیش کرایه این است که کاغذ بازی کمتری نسبت به‌روش دیگر خواهد داشت.

کرایه در مقصد چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست کرایه در مقصد یعنی امکان پرداخت هزینه مرسوله بعد از تحویل مرسوله در مقصد فراهم­ است. با این وجود شما دیگر نیاز نیست تا هزینه یا کرایه مرسوله خود را قبل از اینکه کالای شما بارگیری شود پرداخت کنید. فقط متعهد می­‌گردید که هزینه کالای شما در مقصد توسط دریافت کننده پرداخت گردد. این نکته را مورد توجه قرار دهید که در صورت عدم پرداخت کرایه در مقصد توسط شخص دریافت کننده، شرکت پستی می­تواند مرسوله را مرجوع و هزینه ارسال و بازگشت کالا را با هم از فرستنده دریافت کند.

خدمات پس کرایه به چه محصولاتی تعلق می­گیرد؟

یکی از روش‌­های معقول در آنلاین شاپ‌­ها و سایر فروشندگان و ارسال کنندگان پستی، پرداخت هزینه مرسوله بعد از دریافت و رضایت از کالا می‌­باشد. ولی برای برخی کالاها این امکان وجود ندارد. بطور کلی دو دسته کالا در ارسال­‌های پستی وجود دارد:

✔️یکی کالاهای سنگین و بزرگ. دیگری کالاهای سبک و معمولی که امکان ارائه خدمات پس کرایه برای دسته اول امکان پذیر نیست.

پس کرایه سفارشی چیست؟

پس کرایه یعنی چی؟ پس کرایه سفارشی به این معنی است که بسته مدنظر شما به‌صورت سفارشی از درب منزل شما به درب منزل مقصد تحویل داده خواهد شد. در پست بین‌الملل این روش سفارشی می‌تواند کاربرد بسیار زیادی داشته‌باشد. البته برای استفاده از این سرویس سفارشی، باید بسته خود را به بهترین شرکت پست بین‌ المللی بسپارید.

شما می‌توانید برای ارسال بسته‌های خود به‌صورت پست اکسپرس هوایی از درب منزلتان به هر کجای دنیا، با سامان اکسپرس در تماس باشید و مرسوله خود را از طریق زیر پیگیری کنید.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

تفاوت پس کرایه با پیش کرایه در باربری

زمانی که می‌خواهید یک بسته را به کشور دیگری ارسال کنید، می‌توانید بین خدمات پیش کرایه یا پس کرایه یکی را انتخاب کنید. در صورتی که سرویس پیش کرایه را انتخاب کنید، باید هزینه حمل و نقل، بیمه و… را پیش از ارسال بسته بپردازید. اما اگر سرویس کرایه در مقصد را انتخاب کنید، پرداخت هزینه حمل و نقل بر عهده تحویل گیرنده خواهد بود.

اگر کالای شما قیمت زیادی دارد و کالای با ارزش محسوب ‌می‌شود، بهتر است از کرایه در زمان تحویل استفاده‌ کنید. چون تحویل گیرنده در این روش می‌تواند در صورتی که کالا آسیب جدی دیده باشد از تحویل آن خودداری کند.

معمولا بسته‌هایی که با پس کرایه ارسال می‌شوند با سرعت بیشتری به مقصد خواهند رسید. اگر دوست دارید که برای ارسال بسته‌های بین‌المللی خود از این سرویس استفاده‌کنید، می‌توانید با ما همراه شوید.

در چه مواقعی از پس کرایه استفاده می شود؟

برخی از مواقع  خریداران راضی به پرداخت هزینه پستی مرسوله قبل از دریافت مرسوله نیستند یا بعضی از فروشندگان نمی­خواهند هزینه پستی و محصول را به صورت یکجا از خریدار دریافت کنند و یا اینکه هدف آن­ها جلب رضایت مشتری است. بنابراین از خدمات کرایه در مقصد شرکت‌­های پستی استفاده می­‌کنند. با این وجود خریداران کالا بعد از اینکه محصول و سفارش خود را دریافت می­‌کنند و از مرسوله رضایت دارند هزینه آن را پرداخت­ می­‌کنند.

پست بین‌المللی و خدمات پس کرایه

در سال‌های اخیر و با زیاد شدن مبادلات بین‌المللی، نیاز به روش‌های خلاقانه برای ارسال بسته به نقاط مختلف دنیا بیشتر از قبل احساس می‌شود. پس کرایه هم یکی از خدمات شرکت‌های پست بین المللی است که کاربردهای زیادی در دنیای امروزی دارد. حتما برای شما هم پیش آمده است که نیاز به ارسال یا دریافت کالایی از یک کشور دیگر پیدا کرده باشید.

در این صورت می‌توانید با خدمات کرایه در زمان تحویل، هزینه حمل و نقل را به عهده گیرنده بسته بگذارید. این سرویس برای خریدهای اینترنتی هم بسیار کارآمد است. شما می‌توانید از همه برندهای معتبر در دنیا به‌صورت آنلاین خرید کنید و هزینه حمل و نقل آن را درب منزل و پس از تحویل کالا بپردازید.

آیا امکان پرداخت پس کرایه در صورت ارسال بسته به خارج از کشور وجود دارد؟

ارسال بسته به خارج با پس کرایه

امکان پرداخت پس کرایه برای پست به خارج از کشور وجود دارد. اما این نکته را در نظر بگیرید هزینه حمل و نقل و انبارداری، بیمه و … در پس کرایه مورد محاسبه قرار می­‌گیرد. این خدمت در شرکت سامان اکسپرس نیز برای مشتریان فراهم است اما این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه مرسولات مسافت­ طولانی را پشت سر می­‌گذارند ممکن است هزینه پرداخت پس کرایه در مقصد بیشتر از پیش کرایه باشد.

همچنین برخی از مرسولات از نوع حمل کالاهای خطرناک هستند و امکان ارائه این خدمت برای آن­ها وجود ندارد و معمولا شرکت ارسال کننده از ارسال آن خودداری می­‌کند. بنابراین توصیه می­‌شود قبل از ارسال کالا و مرسولات ابتدا با کارشناسان مجموعه سامان اکسپرس تماس بگیرید و در صورت مشورت با آن­‌ها نسبت به ارسال کالا و استفاده از خدمات پس کرایه اقدام کنید.

خدمات پس کرایه سامان اکسپرس

شرکت سامان اکسپرس، افتخار این را دارد که بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات پست بین المللی را به شما عزیزان ارائه دهد. در صورتی که برای ارسال بسته پستی به‌صورت پس کرایه به سامان اکسپرس مراجعه کنید، می‌توانید از زمان ارسال کالا به‌صورت لحظه‌ای پیگیر وضعیت بسته باشید. همچنین با قابلیت کرایه در مقصد امکان این را دارید که بسته مد نظرتان را درب منزل تحویل دهید و به‌سمت درب منزل مقصد در کشوری دیگر رهسپار کنید.

سامان اکسپرس تمام هزینه‌های بسته پستی را به‌صورت دقیق پیش از ارسال به شما اعلام خواهد کرد. بنابراین نگرانی بابت هزینه پس کرایه نخواهید داشت. در صورتی که ارسال و دریافت بسته‌های پستی خود را به ما بسپارید، آنها را با بهترین هزینه ممکن و سریع‌ترین زمان؛ تحویل خواهید گرفت. همچنین شخص تحویل گیرنده بسته پستی از سامان اکسپرس می‌تواند مبلغ پس کرایه را به روش‌های متفاوتی پرداخت کند.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

مزایای پس کرایه چیست؟

مزایای پس کرایه

هزینه پس کرایه چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه پس کرایه کاملا به‌اندازه، وزن و ابعاد بسته ارسالی مدنظر شما بستگی دارد. البته مسافت هم می‌تواند نقش مهمی در تعیین هزینه حمل و نقل پست ایفا کند. مسلما هرچه بسته شما ابعاد بزرگ‌تر و وزن بیشتری داشته‌باشد، هزینه حمل و نقل شما هم بیشتر خواهد بود.

در صورتی که تمایل دارید از هزینه دقیق حمل و نقل برای ارسال بسته بین المللی خود با خبر شوید، می‌توانید با کارشناسان سامان اکسپرس تماس بگیرید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

چه روش‌هایی برای پرداخت هزینه پس کرایه وجود دارد؟

زمانی که بسته شما به دستتان می‌رسد، می‌توانید از روش‌های مختلفی برای پرداخت پس کرایه آن استفاده‌کنید. ساده‌ترین روش معمولا استفاده از کارت بانکی است. اما اگر پول نقد دارید می‌توانید کرایه در مقصد خود را به‌وسیله پول نقد هم پرداخت کنید. همچنین در بسیاری از مواقع، امکان پرداخت این سرویس به‌صورت آنلاین هم امکان‌پذیر است. پس انتخاب روش پرداخت پس کرایه کاملا به نظر شخص تحویل گیرنده کالا بستگی دارد.

جمعبندی

خدمات پس کرایه به این معناست که پرداخت هزینه حمل و نقل بسته پستی به تحویل گیرنده بسته محول می‌شود. ارسال بسته پستی به‌صورت کرایه در مقصد می‌تواند مزایای زیادی داشته‌باشد. در صورتی که کرایه در مقصد را برای تحویل بسته‌های بین المللی خود انتخاب کرده باشید، بسته‌های شما سریع‌تر به مقصد خواهند رسید. اگر دوست دارید به‌صورت دقیق از هزینه پست به خارج از کشور مطلع شوید، می‌توانید از خدمات مشاوره شرکت سامان اکسپرس در زمینه پست بین الملل استفاده ‌کنید.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

4 پاسخ به “پس کرایه چیست؟ (محاسبه دقیق کرایه در مقصد)”

  1. پس کرایه روی ارسال مرسوله به خارج از کشور هم هست یا فقط برای داخل ایرانه؟

    • با سلام
      پرداخت در مقصد و به صورت پس کرایه بوده است؟ می توانید مرسوله را برگشت بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
آشنایی با خدمات پست درب به درب (door to door)

آشنایی با خدمات پست درب به...

افرادی که خارج از کشور زندگی می‌کنند همواره در جست‌وجوی بهترین روش‌های ارسال بسته‌های خود هستند. پست درب به درب...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
خدمات پست مرسوله به خارج از کشور

خدمات پست مرسوله به خارج از...

ارسال مرسولات پستی از دیرباز به‌عنوان روشی رایج برای ارسال کالا مورد استفاده قرار می‌گرفته است. همه‌روزه تعداد زیادی از...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
ارسال بار از کانادا به ایران

ارسال بار از کانادا به ایران

در حال حاضر جمعیت زیادی از هم‌وطنانمان ساکن شهرهای کانادا مانند ونکوور و تورنتو هستند. برای همین یکی از سؤال‌های...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
با صفر تا صد ارسال فرش به خارج از کشور آشنا شوید!

با صفر تا صد ارسال فرش...

فرش ایرانی یکی از آن کالاهای نفیسی است که کمتر کسی است که تمایل نداشته باشد آن را در کف...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید