هر آنچه که باید در مورد ارسال بسته به چین بدانید!

هر آنچه که باید در مورد ارسال بسته به چین بدانید!

ارتباط بین کشورهای مختلف دنیا به‌دلیل پیشرفته شدن سیستم حمل و نقل بسیار بیشتر از قبل است. کشور چین با داشتن بیشترین جمعیت در بین کشورهای دنیا، بیشترین کارخانه‌ها، فرصت‌های شغلی و… مقصد بسیاری از افرادی است که تمایل دارند وارد حرفه کار و تجارت شوند. اگر به چین مهاجرت کرده باشید یا یکی از دوستان و نزدیکانتان در این کشور ساکن باشند، نیاز است که در رابطه با ارسال بسته به چین اطلاعاتی به‌دست آورید.

در این مطلب ما مطالب جالبی در زمینه ارسال بار به چین را توضیح خواهیم داد. پس اگر دوست دارید بدانید که چگونه بسته‌های خود را به شلوغ‌ترین کشور دنیا بفرستید، مطالعه این مطلب را تا انتها از دست ندهید.

ارسال بسته به چین
ارسال بسته به چین

ارسال بسته به چین چگونه است؟

ارسال بسته به چین می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت بگیرد. یکی از روش‌های ارسال بار به چین فریت بار است. فریت بار به چین برای ارسال بار و بسته‌های شخصی سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارسال بار سنگین به‌صورت فریت بار صرفه اقتصادی زیادی دارد و می‌تواند هزینه بسیار مناسبی داشته باشد.

فریت بار به چین از طریق مسیرهای هوایی، دریایی و ترکیبی انجام می‌شود. یکی دیگر از روش‌های ارسال بار به چین، ارسال به‌وسیله پست به خارج است. در این روش بسته مدنظر نباید حجم خیلی بزرگی داشته باشد. ارسال به‌وسیله بسته پستی هزینه بسیار بیشتری نسبت به فریت بار دارد. اما استفاده از پست بین‌الملل راحتی و پیگیری بسیار کمتری را برای گیرنده و فرستنده به‌همراه خواهد داشت. بسته به اینکه کالای ارسالی به چین چه حجم و وزنی داشته باشد، می‌توان برای انتخاب یکی از این دو روش تصمیم گیری کرد.

در صورتی که بسته ارسالی ماهیت تجاری داشته باشد هم ارسال به‌روش کارگو چین انجام می‌شود. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ارسال بسته به چین به‌دست آورید، می‌توانید با سامان اکسپرس در تماس باشید.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا حمل و ارسال دارو با سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

قوانین ارسال بسته پستی به چین

ارسال بسته پستی به چین مانند همه کشورهای دیگر قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد. قوانین ارسال بسته به چین به نوع روش حمل و نقل ارتباط زیادی دارد. به‌عنوان مثال ممکن است ارسال بعضی از اقلام در ارسال بسته از طریق پست ممنوع باشد اما به‌وسیله فریت بار امکان‌پذیر شود. به همین دلیل پیش از ارسال بار به کشور چین باید از قوانین و مقررات ارسال بسته به این کشور بزرگ به‌خوبی مطلع شوید. یا اینکه می‌توانید برای اطمینان از رعایت قانون، با یک شرکت پست بین‌الملل در این زمینه مشورت کنید. در ادامه به تعدادی از اقلامی که ارسال آن‌ها به کشور چین ممنوع است اشاره می‌کنیم.

 • ➖عطر و ادکلن
 • ➖مواد آتش‌زا
 • ➖انواع اسپری
 • ➖فندک
 • ➖مواد منفجره
 • ➖الکل
 • ➖مواد مخدر
 • ➖انواع سلاح سرد و گرم
 • ➖اشیا عتیقه
 • ➖فرش‌های دستبافت
 • ➖داروهای مایع
 • ➖خوراکی‌های فسادپذیر

مراحل ارسال بسته پستی به چین

ارسال بسته پستی به چین نیازمند اطلاعات در زمینه قوانین ارسال بسته به این کشور است. هر کسی می‌تواند از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی بسته‌های مدنظر خود را تا وزن 3 کیلوگرم به کشور چین ارسال نماید. البته باید این نکته را ذکر کرد که برای سریع‌تر انجام شدن کار و درگیر نشدن با مراحل اداری، سپردن ارسال بسته به یک شرکت پست بین المللی معتبر مانند سامان اکسپرس همه مشکلات را حل می‌کند.

همچنین اگر بخواهید که ارسال بسته به چین را به‌صورت فریت بار انجام دهید، بهتر است که بسته‌بندی و انجام همه مراحل را به شرکت انتخابی خودتان بسپارید. در این صورت اطمینان خواهید داشت که بسته شما به سلامت و در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خواهد رسید. شرکت سامان اکسپرس تمام مراحل ارسال بار به چین را از تحویل درب منزل گرفته تا دسته‌بندی و ارسال را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.

بهترین روش ارسال بار به چین (پست ایران و شرکت پست بین الملل)

بهترین روش ارسال بار به چین

ارسال بسته به چین از دو طریق پست ایران و شرکت پست بین المللی امکان‌پذیر است. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اما به‌صورت کلی استفاده از شرکت پست بین المللی در کنار قیمت مقرون به‌صرفه بهترین روش ارسال بارهای سبک به این کشور محسوب می‌شود.

در صورتی که برای ارسال بار به چین از شرکت‌های پست بین الملل استفاده کنید، بسته پستی در زمان بسیار کمتر و با کیفیت بسته‌بندی بیشتری به مقصد خواهد رسید. همچنین در این روش نیازی به طی کردن مراحل اداری و قانونی وجود ندارد.

مزایای ارسال بسته پستی به چین از طریق شرکت‌های پست اکسپرس

استفاده از شرکت‌های پست اکسپرس برای ارسال بسته به چین مزایای زیادی دارد. در ادامه به تعدادی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

هزینه ارسال بسته پستی به چین

هزینه ارسال بسته پستی به چین به عوامل زیادی بستگی دارد. به‌صورت کلی نمی‌توان یک هزینه ثابت برای ارسال بسته به چین در نظر گرفت. به همین علت بهتر است که ابتدا در زمینه عوامل موثر بر قیمت در این زمینه بیشتر بدانید و سپس برای استعلام قیمت دقیق بار خود با شرکت سامان اکسپرس تماس بگیرید. در ادامه به عوامل موثر در قیمت ارسال بار به چین می‌پردازیم.

 • 1️⃣حجم بسته: زمانی که بحث ارسال بار به کشور دیگری مطرح می‌شود بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها وزن بسته در قیمت حمل و نقل آن موثر است. در صورتی که حجم هم اهمیت زیادی در حمل و نقل دارد. هرچه حجم بسته شما بیشتر باشد فضای بیشتری را در قسمت بار هواپیما یا کشتی اشغال می‌کند و طبیعتا باید هزینه بالاتری را برای ارسال آن پرداخت کنید.
 • 2️⃣وزن بسته: همان‌طور که مشخص است، وزن بسته ارسالی ارتباط مستقیمی با هزینه حمل و نقل پست آن خواهد داشت.
 • 3️⃣شهر مبدا و مقصد: یکی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت ارسال بسته به چین، انتخاب شهر مبدا و مقصد در این زمینه است. معمولا ارسال بسته با مبدا و مقصد پایتخت یا شهرهای بزرگ کمترین هزینه ارسال را خواهد داشت.
 • 4️⃣انتخاب نوع پست: قطعا خدمات پستی بر اساس هزینه پرداختی طبقه بندی می‌شوند. هرچه هزینه بیشتری بپردازید بسته شما زودتر به مقصد تحویل داده خواهد شد. به همین خاطر انتخاب نوع پست می‌تواند پس از وزن بسته موثرترین عامل در زمینه هزینه پست باشد.

برای استعلام هزینه ارسال بار و بسته پستی به چین فرم زیر را پر کنید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

مدت زمان ارسال بسته به چین چقدر است؟

مدت زمان ارسال بسته به چین بستگی به نوع پست انتخابی دارد. ارسال بسته به‌وسیله پست‌های مختلف روش ارسال متفاوتی دارد. به‌عنوان مثال در صورتی که از بهترین نوع پست اکسپرس برای ارسال بار به چین استفاده کنید، بسته شما 3 تا 7 روز بعد به مقصد تحویل داده خواهد شد. اما در صورت استفاده از پست ایران برای ارسال بسته به چین، مدت زمان رسیدن بار می‌تواند تا ماه‌ها طول بکشد.

به همین دلیل بهتر است که پیش از ارسال بسته به هر روشی، به‌خوبی مشورت کنید و زمان رسیدن بار را در نظر بگیرید. طبیعی است که مدت زمان ارسال بسته با هزینه پرداختی بابت حمل و نقل رابطه عکس دارد. در واقع هرچه هزینه بیشتری برای ارسال بار به این کشور پرداخت کنید، بسته شما سریع‌تر به مقصد خواهد رسید.

همچنین جهت رهگیری بسته پستی خود به مقصد چین، می‌توانید از سیستم راهگیری آنلاین بسته پستی سامان اکسپرس بهره ببرید. به این ترتیب در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانید ار دقیق‌ترین وضعیت بار خود مطلع شوید.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

نتیجه‌گیری

ارسال بسته پستی به چین از دو طریق ارسال به‌وسیله پست ایران و ارسال به‌وسیله شرکت‌های پست بین‌المللی صورت می‌گیرد. استفاده از خدمات شرکت‌های پست بین المللی مانند سامان اکسپرس در کنار مزایایی مانند سرعت زیاد در رسیدن بسته، امنیت بالا، خدمات با کیفیت، بسته‌بندی حرفه‌ای، انجام مراحل گمرکی و… هزینه بسیار مقرون به‌صرفه ای دارد. هزینه ارسال بسته به چین به عواملی مانند وزن و حجم بسته، نوع پست انتخابی و… بستگی دارد. در صورتی که تمایل دارید با هزینه ارسال بار به چین اطلاعات بیشتری به‌دست آورید، می‌توانید جهت استعلام قیمت با سامان اکسپرس تماس بگیرید.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
ارسال آجیل و خشکبار به خارج از کشور

ارسال آجیل و خشکبار به خارج...

خشکبار ایران از آن دسته محصولاتی است که به ‌سختی می‌تواند رقیبی در دنیا پیدا کند. به همین علت ارسال...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
هزینه اضافه بار هواپیما و میزان بار مجاز هر ایرلاین

هزینه اضافه بار هواپیما و میزان...

ایرلاین‌های مختلف دنیا، حجم محدودی بار را برای هر مسافر در نظر می‌گیرند. اگر دوست داشته‌باشید که در سفر خود...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
آشنایی با خدمات پست درب به درب (door to door)

آشنایی با خدمات پست درب به...

افرادی که خارج از کشور زندگی می‌کنند همواره در جست‌وجوی بهترین روش‌های ارسال بسته‌های خود هستند. پست درب به درب...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
ارسال بسته های کوچک به خارج از کشور

ارسال بسته های کوچک به خارج...

با گسترس روز افزون تعاملات بین المللی، خدمات ارسال و حمل کالا به سایر کشورها به یکی از نیازهای جدی...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
پس کرایه چیست؟ (محاسبه دقیق کرایه در مقصد)

پس کرایه چیست؟ (محاسبه دقیق کرایه...

حتماً تا به حال اصطلاح پس کرایه به گوشتان خورده‌است. این اصطلاح در پست‌های بین‌الملل یعنی شخص ارسال کننده هزینه‌ای...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
حمل جنازه با هواپیما (از ایران به خارج و بالعکس)

حمل جنازه با هواپیما (از ایران...

افرادی که بستگانی در کشوری دیگر داشته باشند، در صورت فوت آن‌ها ممکن است بخواهند تا عزیز از دست‌ رفته...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
حمل هوایی بار سنگین و حجیم

حمل هوایی بار سنگین و حجیم

حمل‌ هوایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت حمل‌ونقل در جهان است. امروزه این صنعت پر رونق به‌سرعت درحال‌رشد است و...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
پست سریع چیست؟ (سریع‌ترین پست داخلی و خارجی)

پست سریع چیست؟ (سریع‌ترین پست داخلی...

با کمال مسرت و شگفتی، بیایید به دنیایی از سرعت و اعتماد پای بگذاریم، جایی که مرسولات شما با بالاترین...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
خدمات پست مرسوله به خارج از کشور

خدمات پست مرسوله به خارج از...

ارسال مرسولات پستی از دیرباز به‌عنوان روشی رایج برای ارسال کالا مورد استفاده قرار می‌گرفته است. همه‌روزه تعداد زیادی از...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید
ارسال و پست سمپل (نمونه کالا) به خارج از کشور

ارسال و پست سمپل (نمونه کالا)...

بسیاری از تجار و بازرگانان برای پیشبرد کسب و کار خود علاوه بر بازار داخلی کشور به تعاملات بین المللی...

حمل هوایی بار بیشتر بخوانید