ارسال وسایل منزل به آمریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری

ارسال وسایل منزل به آمریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری

برنده‌شدن در لاتاری ممکن است رویای افراد بسیاری باشد. از آنجایی‌که دریافت اقامت دائم آمریکا با برنده‌شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا وجود دارد، همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان به خصوص ایرانیان شانس خود را امتحان می‌کنند. جالب است بدانید پس از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا، امکان ارسال وسایل منزل به آمریکا نیز وجود دارد. با ما همراه باشید تا در یک مقاله جامع پس از بررسی تمامی مراحل بعد از برنده‌شدن در لاتاری، شما را با شرایط ارسال وسایل منزل به آمریکا آشنا کنیم.

ارسال وسایل منزل به آمریکا

لاتاری چیست؟

احتمالاً نام لاتاری به گوش شما هم خورده باشد. لاتاری را می‌توان نوعی مسابقه و قرعه‌کشی در کشور آمریکا دانست که افراد از سراسر جهان می‌توانند برای بررسی شانس خود جهت مهاجرت به آمریکا اقدام کنند. کشور آمریکا از سال ۱۹۹۰ اقدام به برگزاری قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت آمریکا کرده است و به تعداد زیادی از افراد از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

بسیاری از ایرانی‌ها هم در طول بیش از ۳۰ سال در قرعه‌کشی لاتاری شرکت کرده‌اند و در حال حاضر ساکن آمریکا هستند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با شرایط و مراحل مهاجرت به آمریکا پس از برنده‌شدن در لاتاری و خدمات ارسال وسایل منزل با فریت بار به آمریکا توسط یکی از بهترین شرکت‌های حمل‌ونقل کشور آشنا کنیم.

آموزش ثبت‌نام لاتاری

روند ثبت‌نام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا برای ایرانیان مشابه سایر کشورهای واجد شرایط است. شما باید این مراحل را دنبال کنید:

✅ابتدا، باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط درخواست برای لاتاری برنامه ویزای تنوع (Diversity Visa Program) هستید یا خیر. شما باید در یک کشور واجد شرایط متولد شده باشید و حداقل دارای تحصیلات دیپلم یا معادل آن باشید. ایران یکی از کشورهای واجد شرایط برای برنامه DV-2025 است.

✅دوم، شما باید فرم ثبت‌نام آنلاین لاتاری را در وب‌سایت برنامه ویزای تنوع DV را پر کنید. دوره ثبت‌نام برای DV-2025 از ۴ اکتبر ۲۰۲۳ تا ۷ نوامبر ۲۰۲۳ است. شما باید اطلاعات شخصی خود مانند نام، تاریخ تولد، جنسیت، کشور محل تولد، آدرس پستی و ایمیل ارائه دهید. شماره‌تلفن، وضعیت تأهل، اطلاعات همسر، اطلاعات فرزندان و اطلاعات پاسپورت از دیگر مواردی هستند که باید در فرم ثبت‌نام وارد کنید. همچنین باید یک عکس از خود و هر یک از اعضای خانواده که در فرم ثبت‌نام وارد می‌کنید را آپلود کنید.

✅سوم، شما باید فرم ثبت‌نام خود در لاتاری را ارسال کرده و یک شماره تأیید دریافت کنید. این شماره را در جای امن نگه دارید؛ زیرا بعداً برای بررسی نتیجه قرعه‌کشی خود به آن نیاز خواهید داشت.

نحوه گرفتن عکس لاتاری

عکس لاتاری یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای شرکت در لاتاری ویزای آمریکا لازم است. برای اینکه عکس شما مورد قبول قرار بگیرد، باید به شرایط زیر توجه کنید:

عکس لاتاری
عکس لاتاری

سایت ثبت‌نام لاتاری

برای ثبت‌نام لاتاری باید به وب‌سایت برنامه ویزای تنوع DV مراجعه نمایید. آدرس این وبسایت در این صفحه قرار داده شده است.

عکس ثبت نام لاتاری

اعلام نتایج لاتاری

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا از یک سیستم قرعه‌کشی تصادفی کامپیوتری برای انتخاب برندگان استفاده می‌کند. می‌توانید با استفاده از شماره تأییدیه، نام خانوادگی و سال تولدتان، وضعیت خود را به‌صورت آنلاین بررسی کنید.

بررسی وضعیت شرکت‌کنندگان لاتاری ۲۰۲۵ از ۸ مه ۲۰۲۴ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۵ در دسترس خواهد بود و اردیبهشت 1403 اعلام خواهد شد.

برندگان لاتاری برای گرفتن ویزای آمریکا چقدر زمان دارند؟

برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا معمولاً ۷ ماه پس از ثبت‌نام خود، مطلع می‌شوند. پس از انتخاب، زمان‌بندی برای مصاحبه و دریافت ویزای شما، بسته به اینکه تا چه مدت برای ویزای خود درخواست می‌کنید، می‌تواند تا ۱۴ ماه طول بکشد. هنگامی که ویزای خود را دریافت کردید، باید در تاریخ انقضای چاپ شده روی ویزا یا قبل از آن وارد ایالات متحده شوید.

هزینه فرد بعد از برنده‌شدن در لاتاری

درصورتی‌که یکی از ۳۰۰۰ ایرانی واجد شرایط برای دریافت گرین کارت آمریکا باشید، ضمن عرض تبریک به شما باید بگوییم که برخی هزینه‌ها برای ادامه فرایند دریافت گرین کارت وجود خواهند داشت. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به هزینه‌های مربوط به ترجمه مدارک، تکمیل فرم DS 260، سفر خارجی برای مصاحبه در سفارت آمریکا، هزینه مدیکال و پیکاپ اشاره کرد. در ادامه شما را با جزئیات هر یک از این هزینه‌ها آشنا خواهیم ساخت.

وسایل مورد نیاز برای سفر به آمریکا  

با بهره‌گیری از خدمات ارسال وسایل منزل به آمریکا مانند فریت بار می‌توانید تمامی وسایل مورد نیاز خود را به این کشور ببرید. افرادی که در لاتاری آمریکا برنده می‌شوند، اگر تمایل به دریافت گرین کارت آمریکا دارند، باید در زمانی اندک به این کشور مهاجرت کنند. شاید بخواهید تا برخی از وسایل منزلتان را با خود به کشور آمریکا ببرید. تا مدت‌ها قبل چنین چیزی امکان‌پذیر نبود. بااین‌وجود، امروزه با کمک خدمات فریت با به آمریکا توسط سامان اکسپرس، بهترین شرکت حمل‌ و نقل بین‌المللی چنین امری میسر شده است.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

در کنار تمامی وسایلی که می‌خواهید تا با خود به آمریکا ببرید، برخی وسایل باید حتماً در چمدان‌های شما قرار داشته باشند. مدارک هویتی از جمله مواردی هستند که باید به هنگام اولین سفر خود به آمریکا، با خود به همراه داشته باشید. پاسپورت، ویزای آمریکا، پاکت زرد برندگان لاتاری، سند ازدواج به همراه ترجمه، مدارک پزشکی به‌صورت ترجمه شده از جمله این موارد هستند. همچنین شما باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات خود را به‌صورت ترجمه شده با خود به همراه داشته باشید. در ضمن، شما قادر خواهید بود تا به‌اندازه سقف مجاز با خود طلا و دلار حمل کنید.

ارسال وسایل منزل به آمریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری

ارسال وسایل منزل به آمریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری، یکی از خدمات شرکت سامان اکسپرس است و شما قادر هستید با کمک ما انواع لوازم و اثاثیه منزل خود را به آمریکا ببرید. برای این کار حتی امکان تحویل بار در درب منزل و رساندن آن به نشانی شما در آمریکا نیز وجود خواهد داشت. همچنین امکان ارسال هوایی و دریایی کالای شما وجود دارد.

برای استعلام هزینه ارسال وسایل به آمریکا بعد از برنده شدن لاتاری فرم زیر را پر کنید.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

کالاهایی که ایرانیان به‌منظور جبران هزینه سفر به آمریکا می‌برند

جالب است بدانید که برخی از ایرانیان به‌منظور جبران هزینه‌های سفر خود، برخی محصولات قیمتی ایرانی را برای فروش با خود به آمریکا می‌برند. البته باید در نظر داشته باشید که بردن چنین مواردی به آمریکا محدودیت‌هایی را نیز خواهند داشت. از این بابت که شما قادر نخواهید بود تا حجم زیادی از این مواد را با خود به آمریکا ببرید.

زعفران. زعفران ایرانی یکی از پرفروش‌ترین کالاهایی است که ایرانیان می‌توانند با خود به آمریکا ببرند. زعفران ایرانی در آمریکا طرف‌داران بسیار زیادی دارد و درصورتی‌که این محصول را با خود یا به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا بفرستید، می‌توانید، سود قابل‌توجهی را از فروش آن کسب کنید. بدین ترتیب قادر خواهید بود تا محصولی را که دارای بسته‌بندی مناسب بوده و مشخصات آن به انگلیسی چاپ شده باشد، به فروشگاه‌های آمریکایی بفروشید. درباره شرایط ارسال زعفران به خارج از کشور مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

پسته. از دیگر اقلامی که ایرانیان با خود یا به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا می‌برند، می‌توان به پسته ایرانی اشاره کرد. پسته مرغوب ایرانی در همه جای دنیا طرف‌دار دارد و همه ساله حجم قابل‌توجهی از پسته از ایران به آمریکا صادر می‌شود.

خرما. خرمای ایرانی از دیگر اقلام صادراتی از ایران به کشورهای مختلف از جمله آمریکا است. اگر بخواهید که بخشی از این محصول را به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا ببرید، بهتر است تا با شرکت حمل‌ونقل خود در این باره گفتگویی داشته باشید.

صنایع‌دستی. صنایع‌دستی ایرانی همواره پای ثابت صادرات به آمریکا هستند. برای جبران بخشی از هزینه‌های سفر به آمریکا می‌توانید تعدادی از صنایع‌دستی ایرانی همچون گلیم را به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا ببرید.

هنگام مهاجرت چه چیزهایی به آمریکا نبریم؟

جالب است بدانید که کالاهایی وجود دارند که به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا نباید در مجموعه وسایل شما باشند.

لوازم برقی و لوازم‌خانگی. از وسایلی که توصیه نمی‌شود تا به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا با خود به همراه داشته باشید، لوازم برقی و لوازم‌خانگی هستند. در آمریکا تمامی این وسایل قاعدتاً با کیفیت بهتر و بالاتر موجود هستند.

گیاهان زراعی و انواع تخم سبزیجات. از جمله مواردی هستند که نباید به هنگام ارسال وسایل منزل به آمریکا در بین وسایل شما وجود داشته باشند. از این بابت که چنین محصولات زراعی ممکن است که دارای شرایط قرنطینه باشند و ارسال آنها باعث خواهد شد تا مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

سخن پایانی

در این مقاله، شما را با هزینه زندگی و خدمات ارسال وسایل منزل به آمریکا بعد از برنده‌شدن در لاتاری آشنا کردیم. در پایان درصورتی‌که به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ارسال اثاثیه منزل به آمریکا تمایل دارید، می‌توانید با کارشناسان ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
صفر تا صد واردات تجهیزات پزشکی به ایران

صفر تا صد واردات تجهیزات پزشکی...

واردات تجهیزات پزشکی، شناخت قوانین و مقررات مرتبط با این حوزه امری اساسی و مهم است. در این راستا شما...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
ارسال و صادرات زعفران به خارج (هر آنچه باید بدانید)

ارسال و صادرات زعفران به خارج...

زعفران یکی از محصولات پرطرفدار در بازارهای بین‌المللی است و ایران نقش مهمی در تولید این محصول گرانبها در عرصه...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
صادرات میگو به خارج از کشور

صادرات میگو به خارج از کشور

صادرات میگو به خارج از کشور در طی سال‌های اخیر با رونق چشمگیری مواجه شده است. میگوی ایران به دلیل...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
MSDS چیست؟

MSDS چیست؟

MSDS یا به طور دقیق‌تر برگه ایمنی مواد که برای هر ماده شیمیایی به صورت جداگانه تهیه می‌شود، مجموع اطلاعات...

مقالات سامان بیشتر بخوانید