صادرات میگو به خارج از کشور

صادرات میگو به خارج از کشور

صادرات میگو به خارج از کشور در طی سال‌های اخیر با رونق چشمگیری مواجه شده است. میگوی ایران به دلیل تنوع بالا، طعم لذیذ و کیفیت عالی محبوبیت زیادی در بازار جهانی دارد. از این رو، صادرکنندگان میگو از ایران به سایر کشورها با فرصت‌های خوبی در بازار جهانی مواجه هستند. این صنعت همواره در حال رشد بوده و تلاش‌های زیادی به منظور کاهش مشکلات این حوزه انجام شده‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی جامع این موضوع بپردازیم.

صادرات انواع میگو به خارج از کشور

میگو به عنوان یکی از خوشمزه‌ترین محصولات دریایی و پرورشی در ایران، سالانه در مقادیر بسیاری به سایر کشورها صادر می‌شود. صادرات میگو به خارج از کشور در طی سال‌های اخیر با رونق زیادی مواجه شده است؛ چرا که کشورهای زیادی در جهان خواهان خرید میگوی ایرانی هستند. تلاش‌های فراوانی به منظور کاهش مشکلات مربوطه به صادرات میگوی ایرانی انجام شده و این تلاش‌ها همواره ادامه دارد. در حال حاضر میگو دریا ایران به بیش از 32 کشور در جهان صادر شده و همواره مقادیر ارسالی در حال افزایش هستند. مساحت پرورش میگو در ایران بیش از 14 هزار هکتار است.

انواع میگو صادراتی

ایران، ضمن داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب و هم مرزی از دو سمت با دریا، از منابع غنی میگو برخوردار است. انواع مختلفی از میگو در کشور صید شده و به سایر کشورها توسط سامان اکسپرس صادر می‌گردند. از جمله انواع میگوهای صادراتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به این نوع میگو، میگوی سفید نیز گفته می‌شود که پرورش‌یافته در مزارع بوده و محبوب‌ترین نوع میگو صادراتی ایران محسوب می‌شود. وانامی طعم ملایمی دارد و ضمن داشتن کیفیت عالی و قیمت مناسب، در بازارهای جهانی با تقاضای زیادی مواجه می‌شود.

نوعی میگوی پرورش‌یافته در مزارع که از نظر ظاهری شبیه به میگوی وانامی است. طعم آن کمی شیرین بوده و به دلیل داشتن کیفیت مناسب، در لیست میگوهای صادراتی به خارج از کشور قرار گرفته است.

از دیگر انواع میگو صادراتی که در آب‌های خلیج فارس صید شده و از بافتی متراکم برخوردار است. طعم این نوع میگو بسیار قوی بوده و ارزش غذایی بسیار زیادی دارد. با وجود قیمت بالایی که میگو ببری دارد اما باز هم تقاضا برای خرید آن در بازار جهانی بسیار است.

نوعی دیگر از میگو صادراتی که همچون میگو ببری در آب‌های خلیج فارس صید شده و کوچک‌ترین نوع میگو صادراتی ایران است. طعم قوی این میگو باعث شده محبوبیت زیادی در بازار جهانی بدست آورد. میگو سرتیز عمدتا بصورت خشک شده یا به عنوان چاشنی به سایر کشورهای صادر می‌گردد.

میگو سفید هندی در دریای عمان صید شده و شباهت زیادی به میگو وانامی دارد. طعم این نوع میگو کمی شور است و به دلیل قیمت مناسبی که دارد در بازار جهانی محبوب است.

صادرات میگو پرورشی

ایران در زمینه صادرات ماهی و انواع میگوی پرورشی، محبوبیت زیادی در جهان دارد. از جمله کشورهای خواهان میگو پرورشی می‌توان به روسیه، چین، امارات، عراق، عمان، اسپانیا و فرانسه اشاره کرد. از جمله مزایای صادرات میگو پرورشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ♦️ارز آوری برای کشور
 • ♦️اشتغال‌زایی در کشور
 • ♦️کمک به رونق اقتصادی
 • ♦️افزایش میزان تقاضا برای خرید میگو پرورشی در بازار جهانی

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

صادرات میگو بوشهر

صادرات میگو بوشهر

بوشهر به عنوان یکی از بنادر مهم ایران در حوزه تجارت بین‌المللی، با کیفیت‌ترین میگوهای صادراتی را پرورش می‌دهد. میگوهای پرورشی در بوشهر ارزش غذایی بالایی داشته و از طعم لذیذی برخوردار هستند.

در طی سال‌های اخیر، این استان اقدامات موثری در راستای پرورش میگو و ماهی انجام داده است. از جمله ویژگی‌های میگو صادراتی بوشهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1️⃣میگوهای صادراتی بوشهر در اندازه‌های مختلف از 10گرم تا 50 گرم در بازار موجود است.
 • 2️⃣میگوهای صادراتی بوشهر اغلب رنگی سفید متمایل به خاکستری دارند.
 • 3️⃣طعم میگوهای این استان بسیار لذیذ و دلچسب است.
 • 4️⃣میگوهای پرورشی بوشهر سرشار از پروتئین، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند.

سود صادرات میگو

صادرات میگو به خارج از کشور یکی از اقدامات پرسود در دنیای تجارت است. در طی سال‌های اخیر، بسیاری از بازرگانان با صادرات میگو به کشورهای خارجی موفق به کسب سود قابل توجهی شده‌اند. برای مثال پرورش‌دهندگان میگو در استان گلستان، در طی یک سال 17هزار تن میگو تولید کرده و درآمدی بالغ بر 100میلیون دلار بدست آورده‌اند.

بطور کلی می‌توان گفت که سود صادرات میگو میانگین بین 20 الی 50 درصد است. البته باید در نظر داشت که میزان سود نهایی به عوامل مختلفی همچون نوع میگو، وزن، کیفیت، قیمت تمام‌شده، قیمت در بازار هدف، هزینه‌های حمل و نقل، بیمه و گمرک بستگی خواهد داشت.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

صادرات میگو به روسیه

روسیه به عنوان بزرگترین و وسیع‌ترین کشور در جهان، ضمن داشتن مرز دریایی با ایران، روابط تجاری متعددی با ایران دارد. از آنجایی که روسیه دسترسی زیادی به آب‌های آزاد دنیا از جهات مختلف دارد، بر روی فرهنگ غذایی مردم آنجا تاثیر گذاشته و تمایل روس‌ها به محصولات دریایی افزایش یافته است. از طرفی، مساحت زیادی این کشور باعث شده تا تفکیک منابع بطور مساوی در تمام بخش‌های کشور دچار مشکل شود. در نتیجه صادرات میگو به روسیه می‌تواند یک تجارت سودآور محسوب شود. برای صادرات میگو به روسیه می‌توانید از سه روش دریایی، زمینی و هوایی اقدام کنید.

صادرات میگو به چین

از آنجایی که چین یکی از بزرگترین بازارهای میگو در جهان است و تمایل مردمان این کشور به غذاهای دریایی بسیار زیاد است، صادرات میگو به چین می‌تواند سودآوری خوبی را به همراه داشته باشد. از طرفی، این کشور از جمله پرجمعیت‌ترین نقاط دنیاست و به همین دلیل نیاز به تامین میگو برای مصارف داخلی و صادرات به سایر کشورها دارد. برای صادرات میگو به چین نیاز است بازرگانان تخصص لازم در این زمینه را داشته باشند و ضمن آشنایی با قوانین و مقررات صادرات به چین، این فرایند را به بهترین نحو ممکن پشت سر بگذارند.

صادرات میگو به قطر

بازار قوی و تقاضای بالا برای محصولات دریایی باعث شده تا کشور قطر به عنوان یکی از مقاصد برتر برای تجارت و صادرات میگو محسوب شود. تقاضا برای مصرف میگو در این کشور زیاد است. از طرفی، این کشور ماهیت خشکی دارد و بیشتر آب موجود در آن صرف امور کشاورزی می‌شود. از این رو پروتئین‌های حیوانی را بصورت وارداتی تامین می‌کند. در نتیجه صادرات میگو به قطر می‌تواند منجر به سوددهی خوبی شود.

مراحل صادرات میگو

برای صادرات میگو به خارج از کشور همچون هر نوع تجارت دیگری، نیاز به گذراندن مراحلی است که به ترتیب عبارتند از:

1. کارت بازرگانی

2.مجوز صادرات جهاد کشاورزی

3. گواهی بهداشت

4. گواهی کیفیت استاندارد

در این مرحله نیاز است تقاضا برای میگو در کشورهای مختلف جهان را مورد بررسی قرار داده و از قیمت این محصول در هر کشور آگاه شوید. سپس ضمن ارزیابی میزان رقابت در بازار هدف و آگاهی از قوانین و مقررات، کشور یا کشورهای موردنظر را برای تجارت میگو را برگزینید.

برای پیدا کردن مشتری خارجی می‌توانید از طریق روش‌های مختلف همچون شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی مرتبط با صنعت غذا و کشاورزی، بازاریابی آنلاین، کمک گرفتن از شرکت‌های صادراتی یا افراد واسطه اقدام کنید.

ضمن انتخاب نوع میگو، میزان آن و توافق قیمت با مشتری، می‌توانید اقدام به تنظیم قرارداد کنید. در این مرحله نیاز است درمورد شرایط حمل و نقل، شرایط پرداخت، بیمه و گمرک با مشتری توافق کنید.

حال نوبت به بسته‌بندی میگو متناسب با استانداردهای بهداشتی می‌رسد. بر روی بسته‌بندی باید برچسبی وجود داشته باشد که شامل اطلاعاتی همچون نوع میگو، وزن، کیفیت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، نام و نشان تجاری می‌شود.

پس از آماده‌سازی محصول، روش حمل و نقل مناسب را با توجه به نوع میگو، مسافت بین مبدا و مقصد، زمان و بودجه انتخاب نمایید. در این مرحله نیاز است از یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی مطمئن و معتبر خدمات دریافت کنید.

در این مرحله باید امور مربوط به گمرک انجام شوند.

صدور مستندات مختلف همچون صورت جلسه، صورت وضعیت، بارنامه، اظهارنامه و سایر مدارک مربوطه، یکی از مراحل اصلی صادرات میگو است.

بعد از ترخیص کالا از گمرک و تکمیل مدارک و مراحل لازم، میگو به بازار مقصد ارسال خواهد شد.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

شرکت‌های صادرکننده میگو در ایران

شرکت‌های صادرکننده میگو در ایران

شرکت‌های مختلفی در ایران وجود دارند که در حوزه تجارت میگو به کشورهای مختلف فعالیت می‌کنند. از جمله بزرگترین شرکت‌های فعال در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 🔷شرکت صباغی‌زاده
 • 🔷شرکت بهتا اروند
 • 🔷شرکت نوین تجارت پاسارگاد
 • 🔷شرکت آریان تجارت هور
 • 🔷شرکت صادرکننده میگو هرمز

سوالات متداول در رابطه با صادرات میگو

کلام آخر

صادرات میگو به خارج از کشور یکی از تجارت‌های سودآور بوده که بسیاری از بازرگانان و تجار را مجذوب خود می‌کند. میگو ایرانی محبوبیت زیادی در بازار جهانی دارد و صادرات آن تنها نیاز به دانش و تخصص کافی دارد. در این مقاله سعی کردیم بخشی از اطلاعات موردنیاز برای فعالیت در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم مفید واقع شده باشد.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
حمل خرده بار از دبی

حمل خرده بار از دبی

حمل خرده بار از دبی یا همان گروپاژ یکی از فعالیت‌های تجاری مهم برای بسیاری از کسب و کارها، مهاجران...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
شرایط ارسال بار از آمریکا به ایران + قوانین و هزینه ها

شرایط ارسال بار از آمریکا به...

آمریکا کشوری مستقل، مدرن و پیشرفته است که سالانه مهاجران بسیاری را از سراسر دنیا می‌پذیرد. همچنین ایرانیان بسیاری هر...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
بهترین کالاهای وارداتی از دبی

بهترین کالاهای وارداتی از دبی

شناخت بهترین کالاهای وارداتی از دبی برای تاجران و بازرگانان ایرانی اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که این شهر در زمینه...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
قوانین حمل باتری لیتیومی و پاوربانک به خارج از کشور

قوانین حمل باتری لیتیومی و پاوربانک...

امروزه، بسیاری از وسایل و تجهیزات مورد استفاده در زندگی روزمره از تلفن همراه گرفته تا برخی از دستگاه‌های بزرگ...

مقالات سامان بیشتر بخوانید