واردات لوازم آرایشی به ایران از (چین، دبی و ترکیه)

واردات لوازم آرایشی به ایران از (چین، دبی و ترکیه)

واردات لوازم آرایشی به ایران یکی از موضوعات مهم و پرچالش در حوزه اقتصاد و تجارت کشور است که اهمیت ویژه‌ای برای تاجران و بازرگانان دارد. این مقاله به بررسی جوانب مختلف واردات لوازم آرایشی به ایران از چین، دبی و ترکیه خواهیم پرداخت؛ از جمله چالش‌های مرتبط با تحریم‌ها، مسائل ارزی، شرایط واردات محصولات آرایشی و بهداشتی از کشورهای برتر و همچنین فرصت‌های اقتصادی که این واردات می‌تواند به همراه داشته باشد.

دلیل واردات لوازم آرایشی و بهداشتی
بهترین کشورها برای واردات لوازم آرایش

بارها به گوشمان رسیده که ایران جزو 5 کشور اول خاورمیانه از نظر سرانه مصرف لوازم آرایشی است. تقاضا برای خرید انواع لوازم آرایشی در ایران بسیار بالاست و به همین دلیل بسیاری از تاجران در زمینه واردات این نوع کالا فعالیت می‌کنند اما قوانین گمرکی ایران برای واردات لوازم آرایشی چندان راحت نیست و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. اگر قصد دارید در زمینه واردات لوازم آرایشی به ایران فعالیت کنید، نیاز است ماهیت این اقلام را شناسایی کرده و قوانین مربوطه را بشناسید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

✔ از آنجایی که محصولات آرایشی و بهداشتی بطور مستقیم با پوست بدن ارتباط دارند، شما به عنوان صاحب کالا نیاز است تاییدیه رسمی وزارت بهداشت و اداره استاندارد را دریافت کنید. همچنین از سالم بودن کالای خود اطمینان حاصل کرده و برای حمل و نقل آن شرایط مناسبی را فراهم کنید که کالا در معرض تابش مستقیم آفتاب و گرمای شدید قرار نگیرد. بطور معمول بازرگانان ایرانی محصولات آرایشی و بهداشتی را از کشورهایی همچون امارات، ترکیه، چین، کره، هند، آلمان، فرانسه و ایتالیا وارد می‌کنند.

مراحل واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

واردات محصولات آرایشی و بهداشتی همچون هر کالای دیگری نیازمند گذر از فرایند خاصی است. مهم‌ترین مراحل برای واردات لوازم آرایش به ایران عبارتند از:

1️⃣ بررسی بازار و شناخت محصولات پرطرفدار

برندهای زیادی در دنیا هستند که در زمینه تولید اقلام آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کنند. از طرفی تنوع محصولات در این حوزه بسیار بالاست و هر کالایی کاربرد خاص خود را دارد. بنابراین اگر قصد واردات لوازم آرایشی به ایران از طریق پست اکسپرس را دارید، در مرحله اول باید وضعیت بازار را مورد بررسی قرار داده و میزان تقاضای محصولات مختلف از برندهای گوناگون را شناسایی کنید.

2️⃣ انتخاب بهترین تامین کننده

در مرحله دوم نیاز است یک شرکت یا تامین‌کننده معتبر انتخاب نمایید تا بتواند نیاز واردکننده را برطرف کرده و اعتبار بالایی داشته باشد. این مرحله بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که میزان سود شما تا حد زیادی به این موضوع بستگی دارد. پس از انتخاب تامین‌کننده، قرارداد شفاف تنظیم کرده که شامل قیمت نهایی، تاریخ پرداخت هزینه، زمان ارسال بار و نحوه ارسال بار باشد. به یاد داشته باشید که در مورد تمامی جزئیات مرتبط با بار مذاکره کرده و آن‌ها را بصورت واضح در قرارداد قید کنید.

3️⃣ روش ارسال بار

از آنجایی که لوازم آرایشی و بهداشتی نیازمند نگهداری در شرایط خاصی هستند تا از خطر فاسد شدن و آسیب‌های احتمالی در امان بمانند، انتخاب روش ارسال بسیار اهمیت دارد. بهترین روش برای حمل این نوع محصولات، روش هوایی است. البته در نظر داشته باشید که در صورت مجاورت با کشور مبدا، می‌توانید از روش حمل دریایی استفاده کنید تا هزینه جابجایی برایتان کمتر تمام شود.

4️⃣ ترخیص محصولات آرایشی از گمرک

برای ترخیص کالا از گمرک نیاز است مدارکی را به سازمان امور گمرکی کشور ارائه کنید که این مدارک شامل گواهی تامین‌کننده، گواهی بهداشت محصول و برچسب اصالت کالا (جهت ممانعت از ورود کالای قاچاق به کشور) می‌شوند. لازم به ذکر است که ترخیص محصولات آرایشی از گمرک پیچیدگی‌های خاص خود را داشته و در صورت عدم تسلط کافی بر این بخش، بهتر است از یک ترخیص کار معتبر کمک بگیرید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

مدارک مورد نیاز برای واردات لوازم آرایشی

مهم‌ترین بخش در واردات محصولات آرایشی به ایران، دریافت مجوز واردات این نوع محصول است. در واقع این مجوز نشان می‌دهد محصولات وارد شده از سلامت لازم برای استفاده در ایران برخوردار هستند. برای دریافت مجوز واردات لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز به ارائه مدارک زیر خواهید داشت:

درخواست خود را باید به صورت کتبی تنظیم و ارائه نمایید.

پروفورما باید دارای تاریخ و شماره، نام شرکت تامین کننده محصول، نام و نام تجاری، تعداد و وزن هر محصول باشد.

این برگه شامل جزئیات بیشتری از هر محصول بود که برای بررسی محصولات بصورت تفکیک شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه واردات لوازم آرایشی

همانطور که پیش‌تر گفته شد، بازار لوازم آرایشی همیشه با تقاضای بالا مواجه بوده و واردات آن سود خوبی به همراه دارد اما به دلیل وجود قوانین سختگیرانه گمرک در ایران، در صورت عدم آگاهی کافی، هزینه واردات این نوع محصول ممکن است برایتان گران تمام شود.

✔️بسته به ویژگی‌های محصول، تاجران باید مراحلی از جمله ثبت سفارش، اخذ مجوزهای لازم، حمل و نقل بار، بازرسی کیفی و کمی کالا، بسته‌بندی کالا، داشتن پایگاه خرید و فروش در بازار داخلی و خارجی و … را پشت سر بگذارند که هرکدام هزینه‌های خاص خود را به همراه خواهد داشت. همچنین نوسانات قیمت ارز در ایران می‌تواند در هزینه واردات لوازم آرایشی تاثیر مستقیم داشته باشد. به طور کلی مهم‌ترین هزینه‌ها در فرایند واردات لوازم آرایشی عبارتند از:

  • ➖برای یافتن بهترین و به‌ صرفه‌ترین محصولات آرایشی، نیاز است تحقیق کرده و فروشنده خارجی موردنظر را پیدا کنید.
  • ➖مهم‌ترین هزینه در واردات لوازم آرایشی صرف مرحله خرید محصول می‌شود که با توجه به نرخ ارز، مناسبات سیاسی و بین‌المللی می‌تواند متغیر باشد.
  • ➖پیش از خروج محصول از کشور مبدا، نیاز است با هزینه شخصی خود یک بازرسی کیفی از کالا داشته باشید تا با آسودگی خاطر آن را خریداری کنید. این موضوع درمورد محصولات آرایشی بسیار اهمیت دارد.
  • ➖هزینه حمل و نقل که متناسب با روش انتخابی شما اعم از هوایی، دریایی و زمینی می‌تواند متغیر باشد.
  • ➖هزینه بیمه کالا که به منظور کاهش آسیب‌های احتمالی از جمله دزدی، حوادث مسیر و … می‌باشد.
  • ➖هزینه تشریفات گمرک و ترخیص کالا که در گمرک ایران باید پرداخت شود.

واردات لوازم آرایشی از چین

کشور چین به عنوان یکی از ابر قدرت‌های اقتصادی در دنیا، روابط تجاری پایداری با ایران دارد. بسیار از تاجران و بازرگانان سالانه مقادیر زیادی از کالاهای مختلف را از این کشور وارد ایران می‌کنند. واردات لوازم آرایشی از چین در میان تجار بسیار رواج داشته و در لیست کشورهای انتخابی برای خرید و واردات از چین قرار دارد.

واردات لوازم آرایشی از ترکیه

ترکیه، کشوری در همسایگی ایران که یکی از بهترین گزینه‌ها برای واردات لوازم آرایشی محسوب می‌شود. بسیاری از برندهای مطرح دنیا در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی در این کشور شعبه دارند؛ بنابراین می‌توانید جدیدترین محصولات زیبایی روز دنیا را از ترکیه خریداری کرده و به ایران وارد کنید. بدلیل هم‌مرز بودن این کشور با ایران، هزینه واردات کالا از ترکیه برایتان مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر کشورها خواهد بود.

واردات لوازم آرایشی از دبی

محال است صحبت از لوازم آرایشی شود و یاد کشورهای عربی نیفتیم. امارات به عنوان یکی از کشورهای واقع در خاورمیانه، نقش قابل توجهی در تولید و توزیع اقلام آرایشی و بهداشتی دارد.

بسیاری از برندهای محبوب و مشهور آرایشی و بهداشتی در مراکز خرید شهر دبی شعبه دارند. به دلیل نزدیکی این شهر به ایران و تنوع بالای انواع محصولات باکیفیت و اورجینال در آن، می‌تواند گزینه مناسبی برای واردات لوازم آرایشی محسوب شود.

واردات لوازم آرایشی از کره

اولین چیزی که همیشه هنگام دیدن فیلم و سریال‌های کره‌ای نظرمان را جلب می‌کند، پوست شفاف و شیشه‌ای مردمان این کشور است. داشتن چنین پوستی می‌تواند رویای هر فردی باشد و رسیدن به آن تنها با انجام مراقبت‌های پوستی امکان‌پذیر است. این موضوع باعث شده بسیاری از تجار برای واردات محصولات آرایشی به سراغ کره بروند. از طرفی، با توجه به توسعه صنعتی در این کشور، هزینه واردات محصولات آرایشی از کره بسیار مناسب تمام خواهد شد. البته به دلیل وجود تحریم‌ها این فرایند کمی پیچیده است اما با آگاهی کامل می‌توانید به خوبی تمام مراحل آن را پشت سر بگذارید.

هزینه ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی در گمرک

هزینه ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی در گمرک

هزینه ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی در گمرکات ایران براساس عوامل مختلفی اعم از حجم محصول، هزینه بارگیری، انبارداری، عوارض ورودی گمرک و کارشناسی تعیین خواهد شد. برای مثال در صورت ماندگاری محصول بصورت طولانی مدت در انبار، هزینه گمرک برایتان بیشتر خواهد شد.

همچنین، هر یک از اقلام آرایشی و بهداشتی تعرفه گمرکی جداگانه‌ای داشته و از حق ورودی مختص خود برخوردار هستند.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

کلام پایانی

واردات لوازم آرایشی به ایران یک حوزه پویا و چالش‌برانگیز است که نیاز به مدیریت دقیق و هوشمندانه دارد. از سوی دیگر، واردات لوازم آرایشی می‌تواند فرصت‌های اقتصادی مهمی نیز به همراه داشته باشد. ایجاد شغل‌های جدید در زمینه‌های مختلف از جمله توزیع، فروش و خدمات پس از فروش، افزایش درآمدهای گمرکی و توسعه روابط تجاری با کشورهای صادرکننده از جمله این فرصت‌هاست. در این بخش سعی کردیم این مبحث را بطور کامل مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم مفید واقع شده باشد.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
قوانین حمل باتری لیتیومی و پاوربانک به خارج از کشور

قوانین حمل باتری لیتیومی و پاوربانک...

امروزه، بسیاری از وسایل و تجهیزات مورد استفاده در زندگی روزمره از تلفن همراه گرفته تا برخی از دستگاه‌های بزرگ...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
تخمین هزینه واردات کالا از کره جنوبی به ایران (انواع روش حمل)

تخمین هزینه واردات کالا از کره...

حمل بار از کره جنوبی به ایران یکی از یکی از مهمترین قسمت‌های تعاملات بازرگانی و اقتصادی بین این دو...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
پکینگ لیست (packing list) چیست؟

پکینگ لیست (packing list) چیست؟

پکینگ لیست یا لیست بسته بندی یک سند اساسی و مهم در حمل و نقل بین المللی محسوب می‌شود. سند...

مقالات سامان بیشتر بخوانید
واردات از چین | از مراحل تا محصولات و محاسبه هزینه

واردات از چین | از مراحل...

در دهه‌های اخیر کشور چین به بزرگ‌ترین صادرکننده دنیا تبدیل شده‌ است. به همین علت دور از انتظار نیست که...

مقالات سامان بیشتر بخوانید