هرآنچه که باید در رابطه با کارگو دبی بدانید!

هرآنچه که باید در رابطه با کارگو دبی بدانید!

دبی یکی از شهرهای بزرگ و مقصد تجاری بسیار نزدیک به ما محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر کشور امارات پیشرفت‌های زیادی کرده و به قطب تجاری منطقه تبدیل شده است. به همین علت بسیاری از تجار ایرانی کارگو دبی را برای واردات محصولات موردنظرشان در نظر می‌گیرند.

واردات کالا از دبی مزایای زیادی برای تاجران ایرانی دارد. نزدیکی به ایران، هزینه‌ مقرون‌به‌صرفه، قوانین ساده و مشخص و… همه و همه باعث می‌شوند که محبوبیت واردات از دبی در بین ایرانی‌ها بیشتر از قبل شود.

در این مطلب به هرآنچه که باید در رابطه با کارگو دبی بدانید پرداخته‌ایم. اگر دوست دارید که اطلاعات بیشتری در زمینه ترانزیت بار از دبی به ایران به‌دست آورید، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید!

کارگو از دبی به ایران

کارگو دبی به ایران چگونه است؟

در سال‌های اخیر به‌دلیل تحریم‌هایی که دامن کشور ما را گرفته است واردات کالا به ایران چندان ساده نیست. به همین دلیل مسیرهای ساده واردات و ترانزیت کالا به ایران از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. یکی از این مسیرهای بسیار پرطرفدار، کارگو از دبی است. به‌دلیل اینکه کشور امارات متحده عربی از اقتصاد و شرایط تجاری خوبی برخوردار است، منطقه مناسبی برای تهیه کالاهای مدنظر به‌حساب می‌آید.

 البته فقط کار به تامین کالا از این کشور ختم نمی‌شود. در بسیاری از اوقات امکان کارگو بار تجاری از کشور مبدا به ایران وجود ندارد و یا اینکه هزینه‌های ارسال بار به ایران به‌صورت مستقیم بسیار زیاد می‌شود. به همین دلیل در بسیاری از معاملات تجاری بین ایران و سایر کشورها دبی به‌عنوان کشور واسطه برای حمل و نقل تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش تجار ایرانی بار تجاری خود را از اروپا، چین یا… خریداری می‌کنند و در مقصد دبی آن را تحویل می‌گیرند. سپس با استفاده از کارگو دبی آن را به شهرهای مختلف در ایران ارسال می‌کنند.

بهترین روش کارگو دبی به ایران

کارگو دبی به ایران به‌دلیل فاصله کم، صرفه اقتصادی زیادی دارد. دو روش کلی هوایی و دریایی برای کارگو از دبی به ایران موجود است. واضح است که ترانزیت کالا به‌روش دریایی هزینه کمتری را نسبت به‌روش هوایی برای تاجران خواهد داشت. انتخاب بهترین روش کارگو دبی به ایران کاملا بستگی به شرایط تاجر در زمینه کالاهای ارسالی دارد. گاهی اوقات ارسال سریع و ترخیص زودهنگام در اولویت است. در این زمان تاجر حاضر است هزینه بیشتری را برای کارگو هوایی بپردازد اما بار خود را در زمان کوتاهی تحویل بگیرد.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که گاهی اوقات ارسال یک سری کالاهای خاص توسط هواپیما و در بعضی از خطوط هوایی ممنوع است. در این روش تاجر باید از حمل دریایی بار برای کارگو از دبی به ایران استفاده کند. یا اینکه بهتر است برای حمل بارهای سنگین از کشتی استفاده شود.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

کارگو دبی به ایران با روش دریایی

روش دریایی محبوب‌ترین روش کارگو دبی به ایران محسوب می‌شود. دلیل شهرت زیاد این روش از ترانزیت کالا هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه آن است. برای ارسال بارهای تجاری که وزن یا حجم زیادی دارند انتخاب روش دریایی مناسب‌ترین روش ممکن است.

البته استفاده از هرکدام از روش‌های ترانزیت دریایی و هوایی مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد. به‌عنوان مثال همان‌طور که توضیح دادیم با استفاده از روش دریایی برای حمل و نقل بارهای تجاری بین دبی و ایران، هزینه حمل و نقل کاهش زیادی پیدا می‌کند. باید اشاره کنیم که بر خلاف جذابیت در زمینه کاهش هزینه‌ها، زمان ارسال کالا به‌روش دریایی بسیار طولانی‌تر از روش هوایی است و مهم‌ترین عیب در این زمینه به‌حساب می‌آید.

همچنین نباید فراموش کنیم که ترخیص کالا از گمرک‌های فرودگاه بسیار ساده‌تر از ترخیص بار تجاری در گمرک‌های بندری است. کارگو دبی به ایران در بندرهای جنوبی کشور شکل می‌گیرد به همین دلیل اگر فاصله زیادی با شهرهای جنوبی ایران داشته باشید، باید از قبل قیمت حمل و نقل بار به شهر خودتان را هم به هزینه‌های حمل و نقل اضافه کنید.

کارگو دبی به ایران با روش هوایی

کارگو هوایی متداول‌ترین روش ارسال بار از دبی به ایران است. در این روش بار با سرعت بسیار بیشتری نسبت به‌روش دریایی به مقصد می‌رسد. یعنی هر زمانی که بار خود را از دبی به مقصد ایران بفرستید، نهایتا 3 روز بعد می‌توانید آن را در گمرک شهر مقصد تحویل بگیرید.

یکی دیگر از مزایای کارگو دبی به ایران به‌روش هوایی این است که هزینه‌های حمل و نقل ثانویه را پوشش می‌دهد. به‌عنوان مثال اگر شما قصد دارید که از دبی بار تجاری تهیه کنید و به شهر شیراز بفرستید، می‌توانید بار مد نظرتان را مستقیما در گمرک فرودگاه شیراز تحویل بگیرید. یعنی دیگر لازم نیست هزینه جداگانه‌ای را مانند روش کارگو دریایی برای حمل بار از بندر به شهر مقصد مورد انتظارتان در نظر بگیرید.

 یکی دیگر از مزایای کارگو هوایی هم این است که ترخیص گمرک در این روش بسیار ساده صورت می‌گیرد. البته باید توجه داشته باشید که گمرک به‌روش هوایی هزینه زیادی دارد و برای بارهایی که وزن یا حجم زیادی دارند به صرفه نیست. به همین دلیل باید از کارگو به‌روش هوایی از دبی برای بارهای زیر 1000 کیلوگرم یا بارهایی که شامل اقلام لوکس و گران قیمت هستند استفاده‌کرد.

در واقع اگر برای ارسال کالاهای تجاری از کارگو به‌روش دریایی استفاده کنید، ریسک آسیب دیدن بار شما بسیار بالاتر از ریسک آسیب دیدن به‌وسیله ارسال بار هوایی است. بار هوایی به‌دلیل اینکه در مدت زمان بسیار کوتاه تری ارسال می‌شود و همچنین به‌دلیل بسته بندی و سخت گیری‌های فرودگاه، امنیت بسیار بیشتری نسبت به کارگو دریایی دارد.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

مراحل ارسال کارگو از دبی به ایران

برای ارسال کارگو از دبی به ایران باید مراحل زیادی را پشت‌سر بگذارید. از دریافت مجوزهای لازم برای واردات به‌وسیله در دست داشتن کارت بازرگانی گرفته تا دریافت بیمه بار، مجوزهای خروج بار از دبی، تکمیل مدارک خرید بار و…. همه جزو مراحل کارگو از دبی هستند.

قطعاً طی کردن تمام این مراحل برای افرادی که زیاد در این زمینه تخصص ندارند سخت و طاقت فرساست. ضمن اینکه در سال‌های اخیر سخت‌گیری‌های زیادی در زمینه واردات کالا به کشور می‌شود. به همین دلیل اگر قصد دارید که با سرمایه خود دست به تجارت و واردات کالا از امارات بزنید، بهتر است که ابتدا با بهترین شرکت پست بین المللی آشنا شوید.

ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد که همه مراحل قانونی و اداری کارگو از دبی به ایران را به‌سادگی پشت‌سر بگذارید. همچنین با گرفتن راهنمایی از سامان اکسپرس می‌توانید هزینه‌های حمل و نقل بین المللی خود را به کمترین سطح ممکن کاهش دهید.

کارگو امارات به چه کشورهایی حمل بار دارد؟

به‌دلیل اینکه امارات متحده عربی به قطب تجاری و اقتصادی منطقه تبدیل شده است، کارگو از این کشور به همه نقاط دنیا صورت می‌گیرد. یعنی اگر دوست دارید که کشور امارات را به‌عنوان کشور ثالث در معاملات تجاری و خرید و فروش با سایر کشورها در نظر بگیرید، می‌توانید به‌سادگی بار خود را تحویل بگیرید.این کشور با ارتباطات گسترده‌ای که با همه نقاط دنیا دارد، می‌تواند به‌عنوان پنجره‌ای روشن ما را به سایر نقاط دنیا متصل کند و مزایای تجارت با اروپا، آمریکا، کشورهای آسیایی و… را برای ما به‌همراه بیاورد.

بنادر ارسال کالا از دبی به ایران

همه بارهای ارسال شده به‌عنوان کارگو از دبی توسط بندری به نام جبل علی صورت می‌گیرد. این بندر بزرگ مبدا همه کارگوهای دبی به مقصد ایران است. همچنین باید بدانید که بندرهای شهید رجایی، عسلویه، بندرعباس و بندر بوشهر مقصدهای کارگو دریایی از دبی به ایران هستند.

باید توجه داشته باشید که هرکدام از این بنادر برای ترخیص کالا قلق‌های مربوط به خودشان را دارند. بنابراین بهتر است پیش از آنکه برای ترخیص کالا به مشکل بخورید، با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. بهتر است که برای ارسال هر نوع بار از دبی، یکی از گمرک‌های ایران را انتخاب کنید تا ریسک مشکلات قانونی در این زمینه کاهش پیدا کند.

هزینه کارگو از دبی به ایران چقدر است؟

هزینه کارگو از دبی به ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل تعیین کننده قیمت در این زمینه روش ارسال مدنظر تاجر است. در صورتی که ارسال هوایی برای کارگو انتخاب شود هزینه‌ها بسیار بیشتر از حالت عادی خواهند بود.

دومین عامل موثر در این زمینه وزن و حجم بار فرستاده شده است. طبیعی است که هرچه وزن و حجم بار ارسالی بیشتر باشد، هزینه حمل و نقل بیشتر خواهد بود. انتخاب ایرلاین هم در این زمینه نقش زیادی دارد. قیمت هواپیما در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است بنابراین انتخاب پرواز می‌تواند روی قیمت کارگو شما نقش مهمی را ایفا کند.

برای استعلام هزینه فرم زیر را پر کنید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

در صورتی که بخواهید دبی را به‌عنوان یک شهر واسطه برای واردات کالا از یک کشور سوم در نظر بگیرید، باید هزینه‌های حمل و نقل از کشور اول به دبی را هم به‌دقت پیگیری کنید. در صورتی که از کارگو هوایی دبی به ایران استفاده می‌کنید، انتخاب شهر مبدا و شهر مقصد هم یکی دیگر از عواملی است که هزینه حمل و نقل را تعیین می‌کند. قطعا قیمت حمل و نقل بار از دبی به شیراز، با قیمت حمل نقل از دبی به تبریز یکسان نخواهد بود.

نتیجه‌گیری

کارگو دبی به ایران سود تجاری خوبی به‌همراه دارد. به همین دلیل افراد زیادی دوست دارند که از این طریق وارد مسیر سرمایه‌گذاری شوند. اما باید توجه داشت که برای به‌دست آوردن منفعت از طریق تجارت باید با راه و چاه این مسیر آشنا بود. اگر دوست دارید که برای کارگو دبی به ایران مشورت بگیرید و اطلاعات بیشتری به‌دست آورید، می‌توانید با شرکت سامان اکسپرس در تماس باشید.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

2 پاسخ به “هرآنچه که باید در رابطه با کارگو دبی بدانید!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
آشنایی با کارگو ترکیه و ارسال بار به ایران

آشنایی با کارگو ترکیه و ارسال...

ترکیه کشور همسایه و یکی از بهترین مکان‌ها برای تهیه کالا در اطراف ایران می‌باشد. اگر سری به پاساژ و...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
حمل هوایی کارگو | ارسال بار تجاری به سایر کشورها

حمل هوایی کارگو | ارسال بار...

امروزه با افزایش تعاملات بین کشورها، صنعت پست و حمل و نقل در جهان به یکی از مهم‌ترین صنایع بین...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو ترکیه و دبی)

هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو...

حمل و نقل بار تجاری با کارگو به عنوان یک جزء اساسی در تجارت بین‌المللی، هزینه‌های گوناگونی را به همراه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
حمل بار تجاری از چین به ایران (خدمات کارگو چین)

حمل بار تجاری از چین به...

کشور چین از کشورهای دارای اقتصاد و صنعت قوی می‌باشد. واردات و صادرات این کشور با سایر کشورها رونق فراوانی...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی به خارج از کشور با هواپیما

شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی...

بسیاری از افراد، وابستگی زیادی به حیوانات خانگی خود دارند. بنابراین می‌خواهند که در پروسه مهاجرت و اقامت، این موجودات...

خدمات فریت بار, خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
جنرال کارگو

جنرال کارگو

افرادی که در صنعت لجستیک فعالیت دارند، قطعاً اصطلاح جنرال کارگو را بارها شنیده‌اند. این اصطلاح شاید با معانی و...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به خارج از کشور و بالعکس

ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به...

ارسال طلا و جواهر و حتی بدلیجات به داخل و خارج از کشور یکی از انواع معاملات اقتصادی است که...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
حمل مواد شیمیایی (هوایی، دریایی و زمینی)

حمل مواد شیمیایی (هوایی، دریایی و...

مواد شیمیایی، نقشی حیاتی در صنایع مختلف ایفا می‌کنند. از تولید مواد غذایی و دارویی گرفته تا ساخت‌وساز و کشاورزی،...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
واردات کالا از اروپا به ایران

واردات کالا از اروپا به ایران

واردات کالا همواره به عنوان یکی از بخش‌های مهم تعاملات اقتصادی بین المللی شناخته می‌شود. در هر کشوری کالاهایی که...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
بیمه محموله های تجاری کارگو

بیمه محموله های تجاری کارگو

بیمه یکی از مهم‌ترین الزامات ارسال کالا به خارج از کشور محسوب می‌شود. هیچ‌کس نمی‌داند که حوادث غیر منتظره چه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید