ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به خارج از کشور و بالعکس

ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به خارج از کشور و بالعکس

ارسال طلا و جواهر و حتی بدلیجات به داخل و خارج از کشور یکی از انواع معاملات اقتصادی است که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. بنابراین بسیاری از تجار و فعالان اقتصادی در مورد قوانین و شرایط واردات و صادرات طلا و جواهرات نیاز به دریافت اطلاعات دقیق دارند. علاوه بر این اشیاء گرانبها، بدلیجات نیز به دلیل شباهت زیاد به طلا و جواهرات اصل، بازار فروش بسیار خوبی دارد. در نتیجه واردات و صادرات بدلیجات نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا از قوانین مهم ورود، خروج و ارسال طلا و بدلیجات به کشور مطلع شوید.

ارسال طلا و جواهر به خارج از کشور

قوانین ارسال طلا به خارج از کشور (شرایط خروج طلا از ایران)

برای ارسال طلا به خارج از کشور، باید مقررات و قوانین مربوط به صادرات این اشیاء گران‌بها را به صورت دقیق رعایت کنید. برای ارسال خروج طلا از کشور، ابتدا شما نیاز به دریافت مجوز از بانک مرکزی ایران دارید. این مجوز به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین مدرک برای خروج و صادرات اشیاء گران‌بهایی مانند طلا صادر می‌شود. درخواست مجوز به همراه اطلاعات دقیق در مورد عیار و وزن طلا و نیز سایر جزئیات مرتبط، به بانک مرکزی ایران ارائه می‌شود. این اطلاعات برای اطمینان از رعایت مقررات و کنترل‌های لازم برای صادرات استفاده می‌شوند.

شرایط ارسال طلا از خارج به ایران (شرایط ورود طلا به ایران)

برای ارسال طلا از خارج به ایران، افراد باید با مقررات و قوانین مشخصی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است، آشنا باشند. این مقررات مبنی بر این است که هر فردی که قصد حمل طلا و جواهرات و اشیاء قیمتی به داخل کشور را دارد، باید از بانک مرکزی کشور خود مجوز مربوطه را درخواست کند. این مجوز برای خروج طلا از کشور میدأ الزامی خواهد بود. همچنین این مجوز باید توسط کارشناس طلا و سکه اداره نشر اسکناس و تایید بانک مرکزی ایران نیز تایید شود. در مرحله خروج از کشور، شرکت حمل با ارائه مجوزهای لازم به گمرک اجازه ترخیص و خروج طلا را دریافت می‌‎کند. در مرحله ورود طلا به ایران نیز، تمام مقررات و قوانین مرتبط با واردات طلا باید رعایت شود. در نتیجه مجوزهای لازم از بانک مرکزی ایران دریافت شده و امکان ترخیص طلا از گمرک ایران نیز فراهم خواهد شد.

توجه به این نکته ضروری است که در زمان واردات و صادرات طلا و بدلیجات، در صورتی که مجوزهای خروج از بانک مرکزی کشور مبدأ دریافت شده باشد، می‌توان از طریق سامان اکسپرس، بار تجاری شامل طلا و بدلیجات را از طرف فرستنده ارسال کرده و تا گمرک کشور مقصد حمل نمود. در مرحله بعد لازم است گیرنده با ارائه مدارک و مجوزهای لازم بار خود را از گمرک مقصد ترخیص کرده و دریافت کند.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

آیا ارسال طلا با پست امکانپذیر است؟

ارسال طلا و بدلیجات با هدف شخصی و غیر تجاری از طریق شرکت‌های پستی جزء ممنوعات پست به خارج از کشور محسوب می‌شود و نمی‌توان هیچ گونه کالای با ارزش و قیمتی همچون طلا را از طریق پست ارسال نمود. ولی در صورتی که هدف از ارسال این نوع از کالاها تجاری و به صورت کارگو باشد، می‌توان با ارائه مدارک و مجوزهای مورد نیاز از طریق سامان اکسپرس اقدامات لازم را انجام داد. در نتیجه در صورتی که قصد واردات و صادرات طلا جواهر و هر شئ گرانبهایی را به صورت تجاری دارید، لازم است در ابتدا اقدام به دریافت مجوز از بانک مرکزی کنید. سپس با بهترین شرکت حمل بین المللی ارتباط گرفته و نسبت به حمل بار خود اقدام کنید.

برای استعلام هزینه واردات و صادرات تجاری طلا فرم زیر را پر کنید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

واردات طلا و بدیلجات از چین و دبی

امارات و چین، به عنوان مبدأ واردات انواع زیورآلات طلا، نقره، و بدلیجات متنوع، جایگاه بسیار مهمی در تعاملات اقتصادی بین المللی ایران دارند. برای واردات این نوع کالاها، آشنایی کامل با قوانین تجاری این کشورها ضروری است. برای واردات زیورآلات از دبی و چین و یا هر کشور دیگری، مراعات اصول و قوانین بازرگانی و آشنایی کامل با قوانین تجاری این کشورها حائز اهمیت است.

در واردات طلا و بدلیجات داشتن کارت بازرگانی از موارد اساسی و مهم به شمار می‌آید. فرستنده این کالاها مجوزهای لازم ر دریافت کرده و سپس بار خود را از طریق شرکت حمل بین المللی سامان اکسپرس به ایران منتقل می‌کند. در نهایت نیز با ارائه مجوز بانک مرکزی در گمرک ایران، مراحل ترخیص از گمرک را انجام داده و بار خود را در داخل ایران تحویل می‌گیرد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه واردات از این دو کشور مهم را دارید، ‌می‌توانید با مطالعه مطالب مرتبط اطلاعات لازم را کسب کنید.

ترخیص طلا و بدلیجات از گمرک

از آنجا که بدلیجات شباهت زیادی به طلا و جواهرات اصل و گران قیمت دارند، در زمان ورود و خروج از گمرک لازم است عیارسنجی شده و از طلا و جواهرات تفکیک شوند. به همین دلیل در زمینه ارسال بدلیجات نیز لازم است مجوزهای لازم دریافت شود تا در زمان ترخیص از گمرک مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

برای ترخیص طلا و بدلیجات در گمرک، مطابق قوانین ایران، اقدامات خاصی لازم است. در صورتی که مجوزهای لازم چه برای طلا و جواهرات و ارز و چه برای بدلیجات در گمرک ارائه شود، می‌توان به راحتی بار مورد نظر خود را ترخیص نمود.

واردات و صادرات بدلیجات

جمع بندی

در پایان، حمل و ارسال طلا و بدلیجات، یک فرآیند پیچیده است که نیازمند رعایت دقیق قوانین و مقررات کشورهای مختلف است. از آنجایی که این کالاها ارزش مالی بسیار زیادی دارند، توجه به جزئیات مختلف از اقدامات حمل و نقل تا ترخیص ضروری است. همکاری با بانک مرکزی و گمرک‌ها، دریافت مجوزهای لازم و انجام مراحل حمل از اهمیت بسیار زیادی در واردات و صادرات تجاری طلا، جواهر و بدلیجات دارد.

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

2 پاسخ به “ارسال طلا، جواهر و بدلیجات به خارج از کشور و بالعکس”

  1. ببخشید من دقیق نفهمیدم یعنی بدلیجات هم نمیشه با پست فرستاد؟

    • سلام کامران عزیز
      ببینید بدلیجات به دلیل شباهت زیادی که به طلا دارد، باید عیارسنجی شده و بدل بودن آن ثابت شود. به همین خاطر لازم است مجوز و مدارک لازم را داشته باشد تا ارسال آن به صورت تجاری انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
حمل هوایی کارگو | ارسال بار تجاری به سایر کشورها

حمل هوایی کارگو | ارسال بار...

امروزه با افزایش تعاملات بین کشورها، صنعت پست و حمل و نقل در جهان به یکی از مهم‌ترین صنایع بین...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
قوانین مهم صادرات به ترکیه در سال 1403 [2024]

قوانین مهم صادرات به ترکیه در...

صادرات به ترکیه برای بازرگانان و تاجران ایرانی بسیار حائز اهمیت است. این کشور، مرز مشترکی با ایران داشته و...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
بیمه محموله های تجاری کارگو

بیمه محموله های تجاری کارگو

بیمه یکی از مهم‌ترین الزامات ارسال کالا به خارج از کشور محسوب می‌شود. هیچ‌کس نمی‌داند که حوادث غیر منتظره چه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو ترکیه و دبی)

هزینه ارسال با کارگو (هزینه کارگو...

حمل و نقل بار تجاری با کارگو به عنوان یک جزء اساسی در تجارت بین‌المللی، هزینه‌های گوناگونی را به همراه...

خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید