راهنمای کامل حمل یکسره کالا از گمرک

راهنمای کامل حمل یکسره کالا از گمرک

گاهی اوقات بازرگانان و تجار نیاز دارند که محصولات وارداتی به درون کشور را با سرعت بیشتری تحویل بگیرند. یا اینکه نگران هستند که تخلیه بار در گمرک و حمل دوباره آن آسیب زیادی به محصولات وارد کند، در چنین مواقعی به افراد پیشنهاد می‌شود که از روش حمل یک سره استفاده‌کنند. حمل یکسره کالا در واقع یعنی اینکه بدون تخلیه یا تحویل در گمرک، کالا به کشور وارد یا خارج شود.

ما در این مطلب هرآنچه که نیاز است در رابطه با روش حمل یک سره کالا در گمرک بدانید را بیان کرده‌ایم. اگر دوست دارید که اطلاعات جالب بیشتری در زمینه حمل یکسره گمرک به‌دست آورید، ادامه این مطلب را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید!

حمل یکسره کالا در گمرک

حمل یکسره گمرک چیست؟

 این روزها حمل یکسره کالا در گمرک طرفداران زیادی پیدا کرده است. چه کسی است که تمایل نداشته‌باشد با هزینه کمتر و صرف وقت کوتاه‌تر بتواند بار خود را در مقصد تحویل بگیرد؟ در این روش حمل و نقل بین‌المللی کالاهای ارسالی در گمرک تخلیه نمی‌شوند. در واقع روند تخلیه کالاها در گمرک و ثبت در انبار و تحویل به صاحبان و… از بین رفته و کالا به‌صورت مستقیم از مبدا به‌سمت مقصد ارسال می‌شود.

در واقع در این روش از واردات یا صادرات محصولات، فرایند گمرک روی وسیله نقلیه حامل بار انجام‌می‌شود و محتویات آن نقشی در این زمینه نخواهند داشت. از مهم‌ترین مزایای استفاده از حمل یکسره کالا این است که هزینه انبارداری گمرک از بین می‌رود و در مجموع هزینه‌های باربری صادرات و واردات کاهش می‌یابد.

تفاوت حمل یکسره و ترانزیت داخلی چیست؟

معمولا افراد آگاهی از اصطلاحات تخصصی در زمینه ترانزیت ندارند، به همین علت بسیاری از آنها نمی‌توانند تفاوتی بین حمل یکسره و ترانزیت داخلی قائل شوند. در ادامه ما تفاوت این دو روش حمل و نقل را برای شما روشن می‌کنیم. ترانزیت داخلی فرایند جابه‌جایی کالا درون مرزهای کشور است و به این معنا است که بار از یک گمرک رد شده و در گمرک دیگری درون خود کشور تحویل داده‌می‌شود.

به‌عنوان مثال شما ترانزیتی را از کشور چین خریداری کرده‌اید و ساکن استان‌های شمالی هستید. در این حالت می‌توانید بار خود را بدون توقف در گمرک بندرعباس، عبور داده و در گمرک استان نزدیک به خودتان تحویل بگیرید. زمانی که از این روش استفاده می‌کنید بار شما در گمرک تخلیه شده و سپس به گمرک دیگر ارسال می‌شود. به همین علت شما باید هزینه‌های انبارداری آن را بپردازید.

اما در حمل یکسره، کالا از گمرک ورودی به‌وسیله همان وسیله نقلیه به گمرک خروجی می‌رسد. در این روش از حمل بار، حامل بار وکالت تام برای دریافت مجوز در گمرک را داراست و می‌تواند برای عبور از گمرک مبدا به مقصد مجوز ترانزیت داخلی نیز تهیه کند. اما در روش ترانزیت داخلی فقط صاحب بار می‌تواند به گمرک مراجعه کرده و با ارائه مستندات، بار خود را تحویل بگیرد.

نحوه انجام تشریفات گمرکی در حمل یکسره کالا

به‌دلیل اینکه در این روش کالاها در گمرک انبار نمی‌شوند، روند تشریفات بسیار ساده‌تر از حالت معمول است. در واقع وسیله نقلیه از گمرک عبور کرده و نیازی به تخلیه بار وجود ندارد. به همین علت استفاده از حمل یک سره کالا می‌تواند صرفه اقتصادی زیادی را برای بازرگانان به‌همراه بیاورد.

در این روش، قبض انبار کالا روی وسیله نقلیه حامل آن صادر می‌شود. اگر دوست دارید که ترخیص فوری کالا را تجربه کنید، می‌توانید حمل یکسره خود را به بهترین شرکت پست بین المللی یعنی سامان اکسپرس بسپارید!

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

هزینه های انتقال کالا و فرایند گمرکی در حمل یکسره

مهم‌ترین دلیل استفاده از روش حمل یکسره برای واردات و صادرات، هزینه‌های آن محسوب‌می‌شود. در صورتی که از این روش استفاده‌کنید می‌توانید هزینه‌های بسیاری را مانند هزینه انبارداری، جابه‌جایی بار و… حذف کنید. اما باید در نظر داشته‌باشید که این روش هم هزینه‌های مختص خودش را دارد.

حمل یکسره می‌تواند هزینه‌هایی تحت عنوان بیمه کردن محموله تجاری و حمل و نقل روی دست شما بگذارد. البته اگر هزینه‌های افزوده شده را کنار هزینه‌های حذف شده قرار دهید متوجه خواهید شد که واردات و صادرات با حمل یک سره به‌شدت به صرفه است و نسبت به ترانزیت عادی به پول بسیار کمتری نیاز دارد.

همچنین باید بدانید که اگر برای حمل کالای خود از روش حمل یکسره استفاده‌کنید، می‌توانید هزینه‌های عوارض و گمرکی کشور را نپردازید؛ به‌شرط آنکه تعهد دهید که بار خود را در کشور نخواهید فروخت و وسیله نقلیه تمام و کمال از کشور خارج خواهد شد.

برای استعلام هزینه فرم زیر را پر کنید.

با تکمیل این فرم کارشناسان سامان اکسپرس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

مزایای حمل یکسره بار

استفاده از روش ترانزیت حمل یکسره می‌تواند مزایای زیادی را برای بازرگانان به‌همراه داشته‌باشد. از مهم‌ترین مزایای این روش این است که واسطه‌ها به کلی حذف خواهند شد. همچنین این روش باعث می‌شود که کشور ثالث نتواند بار شما را به‌دلیل عدم مطابقت با قوانین بازگرداند.

به‌صورت کلی استفاده از این نوع حمل و نقل باعث می‌شود که فرایند ترانزیت بسیار ساده‌تر از قبل شود و بار با سرعت بیشتری به‌دست صاحب خود برسد. کاهش هزینه‌های حمل و نقل هم از مهم‌ترین مزایای حمل یک سره محسوب‌می‌شود.

حمل یکسره مناسب چه نوع کالاهایی است؟

حمل یکسره در ثبت سفارش

دسته‌ای از کالاها به‌خصوص کالاهای فاسد شدنی مانند اقلام خوراکی که به‌صورت کنسرو نیستند باید به‌سرعت به مقصد برسند، به همین دلیل در حمل ترانزیت این نوع کالاها از حمل یکسره استفاده می‌شود. از دیگر کالاهایی که لازم است برای حمل آن‌ها از روش یکسره استفاده شود کالاهایی هستند که گمرک شرایط نگهداری از آن‌ها را ندارد.

همچنین کالاهایی که در فرایند جابه‌جایی و انبارداری آسیب پذیری زیادی دارند باید به‌وسیله روش یکسره کالا به مقصد برسند. در سال‌های اخیر اخبار زیادی در رابطه با فاسد شدن مواد خوراکی و غذایی از جمله مرغ، گوشت برزیلی، خوراک دام و… در گمرک شنیده‌ایم.

در صورتی که برای جابه‌جایی این اقلام فسادپذیر از حمل یکسره استفاده شود دیگر شاهد این اتفاقات نخواهیم بود.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

حمل یکسره به این معنی است که وسیله نقلیه حمل کننده بار، بدون تخلیه در گمرک عبور کرده و بار خود را در مقصد تحویل دهد. این روش می‌تواند مزایای زیادی از جمله کاهش هزینه‌های حمل و نقل و کاهش زمان ارسال کالاها داشته‌باشد. به‌صورت کلی ترانزیت به‌روش حمل یک سره بسیار ساده‌تر از حالت عادی است. در صورتی که تمایل دارید برای ترخیص کالا از گمرک اطلاعات بیشتری به‌دست آورید می‌توانید با بهترین شرکت پست بین الملل یعنی سامان اکسپرس در تماس باشید!

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
ترخیص کالا از دبی چگونه انجام می‌شود؟

ترخیص کالا از دبی چگونه انجام...

دبی، یکی از شاهراه‌های مهم ورود محصولات مختلف وارداتی به ایران است. هزینه پایین واردات کالا از دبی و وجود...

ترخیص گمرکی بیشتر بخوانید
ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک مهم‌ترین فرآیند در زمینه واردات و صادرات کالا به شمار می آید و این فرآیند بسته...

ترخیص گمرکی بیشتر بخوانید
ترخیص فوری و یک روزه کالا از گمرک

ترخیص فوری و یک روزه کالا...

امروزه شرکت‌های زیادی در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین فرایندها در این حوزه، ترخیص فوری...

ترخیص گمرکی بیشتر بخوانید
استعلام هزینه ترخیص کالا از گمرک

استعلام هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک یکی از موارد مهم در زمینه واردات کالاست. بسیاری از افرادی که قصد واردات کالا...

ترخیص گمرکی بیشتر بخوانید