فریت بار به خارج از کشور

فریت بار به خارج از کشور

فریت بار یا فریت مسافری چیست؟ این سوالی است که برای بسیاری از مسافران مخصوصاً افرادی که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند پیش می‌آید. قطعاً می‌دانید باری که یک مسافر در سفر هوایی همراه خود می‌برد، نهایتاً می‌تواند 30 کیلوگرم باشد و بیشتر از این میزان شامل جریمه اضافه بار خواهد شد. بنابراین راه‌حل افرادی که می‌خواهند بیشتر از 30 کیلوگرم را با صرف هزینه مناسب از ایران به سایر کشورها و یا بالعکس حمل کنند چه خواهد بود؟ اینجاست که فریت بار مسافری بهترین گزینه خواهد بود.

فریت بار مسافری

فریت بار چیست؟

فریت بار (Freight) به حمل کالا یا بار به صورت هوایی، زمینی و دریایی گفته می‌شود که با مقاصد شخصی انجام می‌شود و به هیچ عنوان ماهیت تجاری ندارد. به عنوان مثال برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند، لوازم منزل خود را از این طریق از کشور مبدأ به کشور مقصد منتقل می‌کنند. در چنین مواقعی، مسافر قبل از تاریخ پرواز خود اقدام به فریت بار کرده و در مقصد همراه با بارنامه اقدام به دریافت وسایل می‌کند. این روش ارسال لوازم شخصی سنگین، بهترین و به‌صرفه‌ترین روش ارسال و حمل و نقل بار مسافری شناخته می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از ارسال وسایلتان، مقاله تفاوت فریت با کارگو را مطالعه نمایید.

انواع روش های فریت بار

انواع فریت بار

به طور کلی جهت حمل اضافه بار مسافری به صورت فریت، تمامی روش‌های حمل از جمله هوایی با هواپیما، زمینی با کامیون، ریلی با قطار و دریایی با کشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود امروزه روش فریت بار هوایی به دلیل سرعت بیشتر آن بیش از سایر روش‌ها مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه به بررسی هریک از انواع روش‌های حمل فریت بار اشاره شده است.

فریت بار هوایی (حمل اضافه بار مسافری)

ارسال اضافه بار مسافری یا همان فریت بار به صورت هوایی امروزه بهترین، سریعترین و امن‌ترین روش در بین تمام روش‌های فریت بار محسوب می‌شود. البته هزینه این روش نسبت به سایر روش‌ها بیشتر خواهد بود.

فریت بار زمینی

این روش ارسال بار برای مواردی کاربرد دارد که کشور مقصد با مبدا مرز زمینی داشته باشد. به طور کلی فریت بار به صورت زمینی نسبت به روش هوایی هزینه کمتری دارد ولی مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد. همچنین در صورتی این روش به صرفه خواهد بود که وزن بار ارسالی بیشتر از 1500 کیلوگرم بوده و تقریباً یک کامیون کامل را پر کند؛ در غیر اینصورت همچنان روش فریت بار هوایی بهترین انتخاب است.

فریت بار دریایی

روش فریت بار دریایی بعد از فریت هوایی ارزان‌تر و از روش زمینی گران‌تر است. در این روش نیز در صورتی که بار شما از 1500 کیلوگرم بیشتر بوده و یک کانتینر را به طور کامل پر کند (برای ارسال دریایی حتماً باید یک کانتینر اجاره شود)، مناسب خواهد بود. فریت بار دریایی برای ارسال بار مسافری به کشورهایی که مرز زمینی با مبدا ندارند و وزن بسیار زیادی دارند، روش مناسبی است.

مزایای سامان اکسپرس

سامان اکسپرس شرایط ارسال را با نیاز مشتری سازگار می‌کند.

چرا سامان اکسپرس؟!

نمایندگی در سراسر دنیا

امنیت در انتقال

سرعت در حمل و نقل

ارسال به سراسر دنیا

ارسال بار به کشورهای مختلف توسط سامان اکسپرس

تفاوت فریت بار با اضافه بار مسافری

فریت بار به معنای حمل بارها و کالاها با استفاده از وسایل حمل و نقل مخصوص با باربری است. این نوع حمل و نقل معمولاً برای انتقال کمیت بزرگی از کالاها از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می‌شود و می‌تواند به صورت خطوط حمل و نقل معمولی یا اختصاصی صورت گیرد.

از سوی دیگر، اضافه بار مسافری به معنای حمل کالاها به همراه مسافران در وسیله نقلیه مسافری است. در این حالت اگر وزن بار همراه مسافر بیشتر از حد قانونی باشد شامل هزینه اضافی می‌شود. به طور کلی اضافه بار در اکثر موارد در حمل و نقل هوایی مطرح است. بنابراین می‌توان گفت برای افرادی که تمایل دارند وزن زیادی از بار را با خود به کشور مقصد حمل کنند، فریت بار روشی مناسب تره و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

هزینه فریت بار

مطمئناً برای شما که قصد ارسال اضافه بار خود را دارید، یکی از مهمترین فاکتورها، استعلام هزینه ارسال بار خواهد بود. با این وجود بهتر است بدانید که هیچ شرکت پستی و حمل و نقل بین المللی نمی‌تواند هزینه دقیق و تعرفه ثابتی را اعلام کند؛ علت این امر، تعیین هزینه فریت بار بر اساس فاکتورهای مختلفی است که نیاز به محاسبه دقیق دارد که این امر تنها بعد از مشاوره با کارشناسان میسر خواهد شد؛ برخی از این فاکتورها عبارتند از:

وزن، حجم و نوع بار
ارزش مادی اظهار شده برای بار
فاصله بین کشور مبدأ و مقصد
هزینه بیمه بار
هززینه بسته‌بندی و حمل بار تا فرودگاه
تعرفه شرکت پستی و بین المللی
هزینه بارنامه (تعرفه شرکت‌های حمل و نقل هوایی)
هزینه تشریفات گمرکی
هزینه ترخیص بار و انبارداری
روش ارسال بار (هوایی، زمینی، دریایی)

برای استعلام هزینه فریت بار خود فرم زیر را پر کنید.

کارشناسان فنی در دپارتمان فریت بار در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به صورت دقیق شما را راهنمایی خواهند کرد.

استعلام قیمت سامان اکسپرس

اطلاعات(ضروری)
اطلاعات(ضروری)
اطلاعات
روش ارسال (اختیاری)

مراحل فریت بار

ارسال بار مسافرانی که در حال مهاجرت هستند، به صورت فریت یکی از مهمترین خدماتی است که شرکت‌های پست بین المللی و حمل بار ارائه می‌کنند. شرکت سامان اکسپرس به عنوان اولین و بهترین شرکت پست بین المللی ایرانی، ارسال بار را در سریع‌ترین زمان ممکن برای مشتریان خود انجام می‌دهد.

ما می‌دانیم که شما مشغله زیادی دارید و فرصت انجام تشریفات اداری و فرودگاهی برای ارسال بار را نخواهید داشت. نگران نباشید از زمانی که بار خود را به سامان اکسپرس تحویل داده‌اید تا زمانی که در مقصد آن را تحویل بگیرید، شرکت ما وکیل شماست و تمامی مراحل اداری فریت بار را تا صدور بارنامه انجام می‌دهد. نکته مهمی که لازم است بدانید این است که پیش از فریت و ارسال وسایل خود به کشور مورد نظر، حتماً باید در ابتدا فهرستی دقیق از وسایل خود قبل و بعد از بسته‌بندی به سفارت کشور مقصد تحویل داده و بعد از تایید اقدام به ارسال نمایید. به طور کلی مراحل فریت بار مسافری شامل موارد زیر است:

تماس با شرکت فریت بار

در صورتی که می‌خواهید از خدمات ارسال اضافه بار مسافری شرکت سامان اکسپرس استفاده کنید کافیست با شماره‌های شرکت و یا تکمیل فرم با ما تماس بگیرید. کارشناسان بخش فریت بار، به طور دقیق و تخصصی به شما مشاوره رایگان ارائه کرده و جهت مراجعه به محل شما برای بررسی و بسته‌بندی بار با شما هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

دریافت و بسته بندی تخصصی بار درب منزل

به دلیل حفاظت بیشتر از وسایل شما، ما بسته بندی و پکینگ تخصصی بارها را انجام می‌دهیم. در واقع به نحوی بارهای شما بسته بندی می‌شوند که در برابر هر گونه ضربه و آسیب احتمالی در حین جابه‌جایی کاملاً ایمن و مقاوم باشد. ما بر اساس نوع بار، لباس، ظروف و… از انواع پک‌های مخصوص استفاده خواهیم کرد.

انجام تشریفات اداری و فرودگاهی فریت بار

بهتر است بدانید که زمانی که بار شما به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل شد، کارشناسان گمرک بار را ارزیابی خواهند کرد. طبق این ارزابی، وزن و تعداد بسته‌بندی بار را تعیین کرده و شرکت حمل و نقل هوایی بر اساس این اظهارنامه، بارنامه را صادر خواهد کرد.

پرداخت هزینه و ارسال بار

بعد از صدور بارنامه برای بار شما، لازم است هزینه ارسال و فریت بار که بر اساس وزن و مقصد بار محاسبه خواهد شد، پرداخت شود و در نهایت بار به کشور مقصد ارسال گردد. هزینه پست به خارج از کشور بر اساس فاکتورهای متعددی محاسبه می‌شود.

پیگیری آنلاین و لحظه‌ای بار ارسال شده

بعد از ورود بار به سیستم حمل و نقل هوایی، شما می‌توانید وضعیت بار را تا رسیدن به مقصد به صورت آنلاین رهگیری کنید.

تحویل بار در مقصد

بعد از اتمام مراحل حمل و نقل هوایی فریت بار، شما می‌توانید بعد از ورود به کشور مقصد با ارائه بارنامه هوایی، بار خود را تحویل بگیرید.

مدت زمان فریت بار مسافری

معمولاً فریت بار در طول 3 الی 7 روز کاری انجام می‌شود؛ البته بهتر است دقت داشته باشید که کل مدت زمان فریت بار شامل ارسال از مبدأ به مقصد و نیز مدت زمان ترخیص بار می‌شود که هر یک از این مراحل پروسه خاص خود را داشته و بر اساس مقصد و نوع بار ممکن است کوتاهتر و یا طولانی‌تر شود. به طور کلی این مدت زمان کل این فرآیند به موارد متعددی بستگی دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

+ روز پذیرش بار: ممکن است روزی که بار شما به فرودگاه تحویل داده شده تا زمان پرواز فاصل زمانی داشته باشد.
+فاصله مبدأ تا مقصد و تعداد پروازهای که در طول روز از مبدأ به مقصد انجام می‌شود.
+ وزن و حجم بار: بارهای سبک‌تر سریعتر و بارهای سنگین‌تر ممکن است نیاز به رزرو و ارسال با پروازهای بعدی را داشته باشند.
+ گمرک مقصد: ممکن است ترخیص بار طبق قوانین کشور مقصد پروسه طولانی‌تری را طی کند.
+ تعطیلات: ممکن است فرآیند ارسال تا ترخیص شامل تعطیلات در مبدأ یا مقصد شود و روند کار را طولانی‌تر کند.

به صورت آنلاین مرسوله خود را رهگیری کنید و از وضعیت آن مطلع شوید.

فریت بار از گمرک فرودگاه امام خمینی

فریت بار از گمرک فرودگاه امام خمینی به عنوان مهمترین گمرک و فرودگاه مسافری پایتخت نقش بسیار مهمی در زنجیره حمل و نقل از ایران دارد. گمرک فرودگاه امام خمینی یکی از مهمترین نقاط ورود و خروج بار از کشور ایران محسوب می‌شود. در این گمرک، فرآیندهای گمرکی از جمله تعرفه‌ها، محاسبه مالیات و گمرکی، بازرسی کالاها، و اخذ مجوزهای لازم انجام می‌شود.

نحوه بسته بندی صحیح بار در فریت مسافری

بسته‌بندی صحیح بار در این روش حمل و نقل یک مرحله اساسی است که تأثیر بسزایی در حفظ امنیت بار و جلوگیری از خسارت‌ها دارد.

برای بسته‌بندی صحیح بار در ارسال اضافه بار مسافری، در ابتدا باید نوع بسته‌بندی مقاوم و مناسب انتخاب شود. این نوع بسته بندی شامل جعبه‌های مقاوم، پلاستیک‌های حفاظتی، بسته‌بندی‌های نرم مانند فوم و موارد مشابه باشد. سپس، بار باید به صورت کامل درون جعبه یا کانتینر قرار گیرد و به صورت محکم بسته بندی شود.

پس از بسته بندی باید برچسب‌های مربوط به محتویات بسته‌بندی شده و همچنین هشدارهای مرتبط با حمل و نقل بر روی بسته‌بندی قرار گیرد. نکات مهمی مانند شکنندگی بر روی برچسب مطرح شود. این کار می‌تواند به جلوگیری از خطرات و تضمین سلامت بار در مسیر حمل و نقل کمک کند.

نحوه بسته بندی در فریت بار مسافری

به طور کلی، بسته‌بندی صحیح بار در فریت مسافری نیازمند دقت و حوصله است و از اهمیت بالایی برخوردار است تا بار به درستی به مقصد منتقل شود و در همان حالتی که از مبدا خارج شده است حفظ گردد. در صورتی که بسته بندی را به کارشناسان سامان اکسپرس بسپارید درست است که کمی هزینه ارسال به دلیل افزایش وزن بار بیشتر خواهد شد، ولی از سلامت بار خود در مقصد آسوده خاطر خواهید بود.

بارنامه فریت چه ویژگی هایی دارد؟

بارنامه فریت، به عنوان یک سند اساسی در صنعت حمل و نقل و تجارت بین‌المللی، جزئیات حمل و نقل کالاها را مشخص می‌کند و نقش بسیار مهمی در تسهیل و هماهنگی فرآیند حمل و نقل دارد. این سند شامل اطلاعات دقیق درباره فرستنده و گیرنده، توصیف کالاها، شماره بارنامه، شرایط حمل و نقل، تاریخ حمل و نقل، امضاءها و تأییدها، بسته‌بندی و … است.

با ارائه این اطلاعات، بارنامه فریت به شرکت‌های حمل و نقل و تاجران این امکان را می‌دهد تا به طور دقیق مسیر حمل و نقل از مبدا تا مقصد را پیگیری و رهگیری کنند.

کالاهای ممنوعه در فریت بار

در این روش، محدودیت‌هایی برای حمل کالاها وجود دارد و برخی از کالاها به عنوان “کالاهای ممنوعه در فریت بار” تلقی می‌شوند. این ممنوعیت‌ها معمولاً بر اساس محتویات خاص، خطرناک بودن، یا موارد قانونی گمرک مبدا یا مقصد تعیین می‌شوند.

به عنوان مثال، مواد منفجره، سوسپانسیون‌های گازی، مواد سمی، مواد قابل اشتعال، مواد رادیواکتیو، مواد اسیدی یا قلیایی، و حیوانات زنده در برخی از مواقع به عنوان کالاهای ممنوعه شناخته می‌شوند. این ممنوعیت‌ها به منظور حفظ ایمنی، جلوگیری از حوادث، و رعایت قوانین حمل و نقل بین‌المللی و ملی اعمال می‌شوند.

حمل کالاهای ممنوعه در فریت بار ممکن است با پیامدهای جدی قانونی و اقتصادی همراه شود، بنابراین اطلاعات دقیق در مورد کالاهای ممنوعه و مقررات مربوطه باید توسط ارائه‌دهندگان خدمات حمل و نقل و کارفرمایان فریت بار رعایت شود.

سوالات متداول

هر نوع مرسوله‌ای، هر جای دنیا

سامان اکسپرس برای هر نوع مرسوله‌ای بهترین و اقتصادی‌ترین روش ارسال را به شما معرفی می‌کند؛ کافیست از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

982140885160+

خدمات بار هوایی سامان اکسپرس

12 پاسخ به “فریت بار به خارج از کشور”

 1. سلام خسته نباشید، من می خوام از کرمان به ترکیه بار ارسال کنم برای مهاجرت، حتما باید از فرودگاه امام خمینی تهران انجام بشه یا در همین مشهد هم میشه؟

  • به طور عمومی فرآیند فریت بار یکسان است ولی در زمان تحویل بار در کشور مورد نظر برخی قوانین تفاوت هایی دارد. با این وجود نگران این قوانین نباشید کارشناسان ما پیش از فریت بار به هر کشوری مشاوره دقیق به شما ارائه می‌کنند.

  • دوست عزیز بستگی به کشور مورد نظر، روش حمل بار و مواردی از این دست دارد.

 2. من میخوام به ترکیه مهاجرت کنم، میخوام اثاث خونمو ببرم استانبول باید چیکار کنم؟

  • لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان فنی بخش فریت به طور دقیق راهنماییتان کنند. سامان اکسپرس تمامی مراحل فریت بار از بسته بندی تا ارسال را انجام می دهد.

 3. سلام من برای تحصیل می خوام به ایتالیا برم برای فرستادن وسایل شخصیم راهنماییم می کنید

  • سلام دوست عزیز بله کارشناسان ما، بعد از دریافت یک سری اطلاعات درباره بار شما به صورت دقیق راهنماییتان می کنند، می توانید با شماره های موجود تماس بگیرید.

 4. سلام وقتتون بخیر فریت بار چند روز بعد از مهاجرت ما به کشور مقصد میرسه؟؟

  • همراه گرامی باید کشور مقصد و نوع بار مشخص شود زیرا قوانین فرودگاه هر کشور متفاوت است. اما حداقل 3 تا 7 روز کاری طول می‌کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی به خارج از کشور با هواپیما

شرایط و هزینه ارسال حیوان خانگی...

بسیاری از افراد، وابستگی زیادی به حیوانات خانگی خود دارند. بنابراین می‌خواهند که در پروسه مهاجرت و اقامت، این موجودات...

خدمات فریت بار, خدمات کارگو بار بیشتر بخوانید
ارسال بار از آلمان به ایران

ارسال بار از آلمان به ایران

ارسال بار از آلمان به ایران یکی از مسائلی است که در عصر امروز با توجه به روند رو به...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید
فریت بار به ایتالیا (صفر تا صد)

فریت بار به ایتالیا (صفر تا...

کشور ایتالیا با داشتن جاذبه‌های فراوان و شرایط زندگی آسان سالانه مهاجران زیادی را از کشور ایران به خود جذب...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید
هزینه فریت بار مسافری

هزینه فریت بار مسافری

هزینه فریت بار اولین سوال و چالش همه افرادی است که می‌خواهند از طریق خدمات فریت، بار خود را به...

خدمات فریت بار بیشتر بخوانید